آزادی ۱۰ هزار و ۷۰۶ زندانی با تلاش ۱۶ ساله ستاد دیه استان تهران

به گزارش روز یکشنبه اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب با اعلام این خبر گفت: طی شانزده سال گذشته، ۳هزار و ۸۶۸ نفر زندانی محکوم به پرداخت دیه حوادث غیرعمد و ۶ هزار و ۸۳۸ نفر زندانی مالی بدهکار که فاقد سوابق کیفری بودند، با پیگیری و تلاش مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان، مساعدت مراجع قضایی در زمینه قبولی اعسار و کمک خیرین آزاد شدند که همگی نیازمند و واجد شرایط بودند.

وی ادامه داد: یکی از نقاط قوّت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید و یکی از شاخصه‌های ارتباط یک انسان مسلمان در کنار ارتباط با خالق و ارتباط با خویش، ارتباط با محیط و انسان‌ها است که یکی از راه‌های آن خدمت به خلق و اهتمام به این امر می‌باشد.

عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران همچنین اظهار داشت: زندانی بودن سرپرست خانواده تنها وضعیت زندگی خود آن فرد را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه ممکن است آسیب های اجتماعی، روحی و اقتصادی نیز گریبانگیر خانواده اش شود.

حیات الغیب با اشاره به لزوم تلاش برای آزادی زندانیان نیازمندی که مرتکب جرایم غیرعمد شده اند، افزود: در شرایط کنونی که خانواده های دارای سرپرست نیز اغلب ممکن است دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی شوند، زندانی بودن سرپرست و نان آور خانواده، فشار مضاعفی تحمیل می نماید.

وی در پایان با تقدیر از نیکوکارانی که در هر لحظه به کمک زندانیان نیازمند می شتابند، گفت: طی شانزده سال گذشته، این عزیزان با تلاش نمایندگی ستاد دیه استان تهران و مساعدت های قضایی و بخشش برخی از شکات، زمینه آزادی ده هزار و ۷۰۶ نفر را فراهم کرده اند و امید است روند این اقدامات خداپسندانه سرعت یابد تا هیچ زندانی به خاطر بدهی یا حوادث غیرعمدی مثل تصادف، دیه یا حوادث کار در زندان نماند.

بنا به این خبر، عزیزان نیکوکار که قصد آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را دارند، می توانند با شماره ۸۸۸۶۱۸۷۰ نمایندگی ستاد دیه استان تهران تماس بگیرند. شماره کارتهای ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۷۵۹۱۶ نزد بانک ملی و ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۹۵۵۱۹ نزد بانک تجارت آماده دریافت این هدایا است، همچنین گزارش کامل هرگونه کمک خیرین و نیکوکاران از طریق نمایندگی ستاد دیه استان تهران به آنان اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.