آمریکا باید خسارت اسارت اندیشمند ایرانی را بپردازد

«سیروس عسگری» استاد و دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا، صبح امروز چهارشنبه پس از نزدیک به سه سال (از تیرماه ۱۳۹۶) به کشورمان بازگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دقایقی پس از ورود این شهروند ایرانی به وطن، «علی باقری» معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه ضمن خوشآمدگویی با وی دیدار و گفتگو کرد و با تاکید بر اینکه رژیم آمریکا باید خسارت ناشی از سه سال اسارت بدون دلیل یک استاد و اندیشمند ایرانی در زندان‌های آمریکا را بپردازد، افزود: دانش‌پژوهی استاد دانشگاه جرم بزرگی در بیدادگاه‌های امریکا است که سه سال اسارت را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: اگر تاکنون ملت‌های عراق و افغانستان و فلسطین تاوان وحشی‌گری‌های توسعه‌طلبانه رژیم آمریکا را می‌دادند، اما امروز با فرمان رییس جمهور آمریکا برای حمله سگ‌های شرور کاخ سفید به ملت آمریکا، واقعیت شیطانی رژیم آمریکا برای همگان رخ نموده است.

باقری تأکید کرد: حوادث چند روز اخیر نشان داد ملت آمریکا بیش از ملت‌های دیگر در آرزوی رهایی از سلطه حاکمان دیکتاتور رژیم آمریکا است.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه یادآور شد: کاری که پلیس نژادپرست آمریکا انجام داد کار غیرعادی در آمریکا نبود، چرا که رژیم امریکا سال‌ها است پای خود را روی گلوی ملت‌های آزاده جهان قرار داده تا از آنها باج‌خواهی کند.

روز گذشته «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه نیز گفته بود که دکتر عسگری با تلاش‌های دیپلماتیک و همت دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن و نمایندگی دائم ایران در نیویورک، از اتهامات واهی تبرئه و آزاد شد.

وی همچنین تاکید کرد که گمانه‌زنی‌ها درباره تبادل عسگری با فردی دیگر صحت ندارد و آزادی وی بر اساس تبرئه از اتهامات بی اساس بوده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.