آمریکا/ ثبت ۲۶۲ قتل در سال ۲۰۲۰ در شهر سنت لوئیس

آمریکا/ ثبت ۲۶۲ قتل در سال ۲۰۲۰ در شهر سنت لوئیس

طبق گزارش اداره پلیس شهر سنت لوئیس آمریکا, در سال گذشته ۲۶۲ نفر از شهروندان این شهر به قتل رسیدند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا, شهر "سنت لوئیس" آمریکا در سال۲۰۲۰ بیشترین میزان قتل و کشتار را در ۵۰ سال گذشته خود ثبت کرده است.

پایگاه خبری "abcnews" در این باره نوشت, طبق اداره پلیس شهر "سنت لوئیس" آمریکا در سال ۲۰۲۰, ۲۶۲ نفر از شهروندان این شهر به قتل رسیدند که نسبت به ۵۰ سال گذشته بیشترین میزان قتل محسوب می‌شود.

طبق گزارش پلیس این شهر, میزان قتل این شهر در سال گذشته به ۸۷ قتل در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر رسیده است که بالاترین رکورد از سال ۱۹۷۰ به بعد است.

مقامات شهر سنت لوئیس اعلام کردند که استرس ناشی از همه گیری ویروس کرونا در سال گذشته احتمالا به افزایش جرایم خشن در شهرهای بزرگ کشور آمریکا کمک کرده است؛ در این شهر نیز در گذشته میزان قتل آن بالا بوده است, این همه گیری بی‌تاثیر نیست.

"ریچارد روزنفلد"، استاد جرم شناسی در دانشگاه "میسوری" سنت لوئیس در این‌باره گفت که جنایت خشونت بار در ۲۸ شهر ایالات متحده که او از ماه مه گذشته مورد بررسی قرار داده است, به شدت افزایش یافته است؛ در همان زمان قرنطینه سراسری در شهر سنت لوئیس اجرا شد.

آمریکا/ ثبت ۷۶۹ قتل در شیکاگو در سال ۲۰۲۰"جورج فلوید" فقط یکی از آنها بود؛ قتل بیش از ۱۰۰۰ آمریکایی توسط پلیس در سال ۲۰۲۰

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.