آمریکا/ ثبت ۷۶۹ قتل در شیکاگو در سال ۲۰۲۰

آمریکا/ ثبت ۷۶۹ قتل در شیکاگو در سال ۲۰۲۰

طبق آمار اداره پلیس شهر شیکاگو آمریکا، در سال ۲۰۲۰، ۷۶۹ قتل در این شهر به ثبت رسیده است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آمار منتشر شده توسط پلیس شهر "شیکاگو" آمریکا، تعداد قتل و تیراندازی در سال ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری در این شهر داشته و سال گذشته با ۷۶۹ قتل به پایان رسیده است.

پابگاه خبری "abc news" در این‌باره نوشت، پس از سه سال که میزان قتل در شهر شیکاگو آمریکا رو به کاهش بود، در سال ۲۰۲۰ این میزان به ۷۶۹ قتل رسیده است که نسبت به سال ۲۰۱۹ با افزایش ۲۷۴ موردی روبه‌رو بوده است.

این میزان قتل و کشتار در شهر شیکاگو تنها از سال ۲۰۱۶ که بیشترین آمار قتل (۷۸۴ مورد) به ثبت رسیده، کمتر است.

طبق گفته اداره پلیس این شهر، این آمار و ارقام نسبت به میزان خشونت و اعتراضات انجام شده بعد از قتل "جورج‌ فلوید" تعجب‌آور نیست؛ فقط در ماه دسامبر ۵۰ قتل رخ داده است که نسبت به سال ۲۰۱۹، با افزایش ۱۹ موردی روبه‌رو بوده است.

شیکاگو در این میان تنها نبود؛ در بسیاری از شهرهای آمریکا به دلیل اعتراضات پس از قتل جورج فلوید توسط پلیس شهر مینیاپولیس، خشونت گسترده‌ای رخ داده است.

اما این شهر شیکاگو بود که بیشترین میزان قتل و کشتار به ثبت رسانده است؛ شیکاگو با اینکه سومین شهر پرجمعیت کشور آمریکا محسوب می‌شود، صدها قتل بیشتر از شهرهای بزرگتر آمریکا مانند نیویورک و لس‌آنجلس در خود ثبت کرده است.

مقامات و کارشناسان اجرای قانون در سراسر آمریکا به عوامل اجتماعی در زمینه تحریک ناشی از ویروس COVID-19، احساس انزجار عمومی نسبت به پلیس پس از قتل فلوید و افزایش بیکاری در جوامع فقیرتر اشاره کرده‌اند.

همچنین اداره پلیش شیکاگو در آمار خود اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۰، ۷۹ افسر پلیس در اعتراضات این کشور مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌‌اند؛ این درحالی است که ۲۲ افسر در سال ۲۰۱۹ به قتل رسیده‌اند.

"جورج فلوید" فقط یکی از آنها بود؛ قتل بیش از ۱۰۰۰ آمریکایی توسط پلیس در سال ۲۰۲۰آمریکا؛ افزایش ۱۱ درصدی قتل در لس آنجلس/ ۳۰۰ قتل در ۱۰ ماه!

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.