اجرای حکم اعدام یکی از اشرار استان کردستان

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، محمد جباری درباره حکم مصطفی سلیمی یکی از زندانیان فراری از زندان سقز که صبح امروز(شنبه) اجرا شد، افزود: حکم اعدام وی در سال ۸۳ در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در دیوان عالی کشور در تاریخ ۱۶ اسفند ۸۳ تایید شده بود.

وی در رابطه با جرم این زندانی و در پاسخ به این سئوال که آیا اتهام این زندانی عضویت در گروه های معاند و تروریستی مانند پ.ک.ک و پژاک بوده و به همین جهت حکم اعدام برای وی صادر شده است، افزود: جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستاهای سقز، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرمش مردم بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: همچنین در کنار همه این جرایم، زندانی مذکور در قتل عمدی و شهادت دو نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال ۸۳ مشارکت داشته است.

وی یادآور شد: این زندانی جز طراحان و لیدرهای اصلی فرار از زندان سقز در هشتم فروردین ۹۹ بوده است.

جباری خاطرنشان کرد: در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم چندین مرحله قانونی طی شده، پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو بررسی شد و شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد؛ دو مرحله هم درخواست اعاده دادرسی مطرح شد که رد گردید.

جباری یادآور شد: دستگیری او توسط ماموران انتظامی با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت به گونه‌ای که محل اختفای این فرد را به ماموران انتظامی گزارش کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان همچنین از دستگیری ۶۵ نفر از زندانیان فراری زندان سقز خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹ نفر از زندانیان فراری باقی مانده است که اقدامات برای دستگیری آنها نیز در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.