اخلاص و ولایت دو عنصر برجسته شخصیتی سردار سلیمانی است

اخلاص و ولایت دو عنصر برجسته شخصیتی سردار سلیمانی است

به گزارش روز شنبه ایرنا از ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی در یک برنامه تلویزیونی درباره مجاهدت‌های سردار سلیمانی تصریح کرد: در چهار دهه جهاد مقدس حاج قاسم، «تجاوز» هیچ جایگاهی ندارد و همه ۴٠ سال جهاد صرفاً در قاب «دفاع مقدس» قابل رویت است البته دفاع فعال و بازدارنده، نه دفاع منفعل و عقب رونده.

وی با بیان اینکه مکتب حاج قاسم دربرگیرنده ویژگی‌های شخصی و شخصیتی سردار سلیمانی است، اظهار داشت: تمرکز بر روی ویژگی‌های شخصی سردار سلیمانی بدون توجه به عناصر شخصیتی ایشان، تصویری ناقص از مکتب حاج قاسم ارائه می‌دهد.
باقری کنی ادامه داد: آنچه شخصیت سردار سلیمانی را به مکتب حاج قاسم تبدیل می‌کند، تجلی بارز و برجسته دو عنصر «اخلاص» و «ولایت» در وجود ایشان و التزام عملی او به این دو است.
وی افزود: «اخلاص در عمل» و «التزام عملی به ولایت»، دو رکن اساسی مکتب سلیمانی هستند و بدون این دو، چیزی از مکتب سلیمانی باقی نمی‌ماند. اخلاص عملی سلیمانی بود که موجب شد تا او هیچگاه برای این که در قاب تصویر قرار گیرد، تلاش نکند بلکه برعکس همواره از عرضه خود پرهیز می‌کرد.
دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: سردار سلیمانی «مردمی بودن» را با تصویرسازی در رسانه‌ها نشان نداد، بلکه با عدم استفاده شخصی از بیت‌المال، التزام عملی به غمخواری مردم و حتی پرهیز از مباحات به اثبات رساند.
وی یادآور شد: مکتب سلیمانی، الگوی کارا و کارآمد از سبک زندگی شخصی و حکومتی کارگزاران نظام اسلامی را ارائه می‌دهد.
باقری کنی گفت: «سازش با دشمنان» و «کرنش در برابر بیگانگان» با مکتب حاج قاسم بیگانه است. نمی‌شود هم سازش با دشمنان را ترویج کرد وهم خود را پیرو مکتب حاج قاسم جا زد.
وی ادامه داد: سیاست‌ورزی حاج قاسم در امتداد مقاومت، تکمیل کننده و تثبیت کننده مقاومت بود، در حالی که برخی تلاش دارند تا سیاست‌ورزی حاج قاسم را جایگزین مقاومت معرفی کنند.
دبیر ستاد حقوق بشر خاطرنشان کرد: در مکتب حاج قاسم، «مسئولیت‌های کارگزاران نظام» بر «حق های کارگزاران» تقدم دارد. در این مکتب، هیچ خط ویژه‌ای برای کارگزاران حکومتی وجود ندارد، بلکه آنها هم باید مانند مردم پشت چراغ قرمز استفاده شخصی از بیت‌المال توقف کنند. همچنین در مکتب حاج قاسم، «گزارش عملکرد» از سوی کارگزاران حکومتی هیچ جایگاهی ندارد، بلکه آنچه مهم است، «حصول نتیجه» است.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

در پی این اقدام تروریستی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق را با چندین موشک هدف قرار داد.

علی باقری کنی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر هشتم دی ماه سال جاری و در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: در ارتباط با پرونده شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۸ متهم شناسایی شدند و اقدامات لازم برای تحت تعقیب قرار دادن آنها انجام شده است.

وی اظهار داشت: از کشورهایی که به نوعی دخیل و درگیر در این جنایت ترور بودند، درخواست شده که اطلاعات و مستندات را در اختیار دستگاه قضایی ایران قرار دهند.

علی القاصی مهر دادستان تهران نیز دهم دی ماه سال جاری در جلسه پیگیری حقوقی و قضایی پرونده ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از عراق، سوریه، لبنان، قطر، اردن و کویت به عنوان کشورهایی یاد کرد که برای آنها نیابت قضایی صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.