ازدواج از راه دور در سنگاپور پیامد بحران کرونا

به گزارش خبرگزاری ملی مالزی (برناما)، «دزموند لی» وزیر توسعه اجتماعی و خانواده سنگاپور گفت: می توانیم انتظار آغاز این فرآیند را از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت ماه) داشته باشیم، مشروط بر اینکه در پارلمان تصویب شود.

وی یادآور شد که اگر همه چیز خوب پیش رود، وزارتخانه مزبور امیدوار است این طرح را به عنوان گزینه ای در اختیار زوج های بیشتری قرار دهد.

سنگاپور هفته آینده وارد چهار هفته اعمال تمهیدات سخت برای مهار کووید – ۱۹ می شود. این دوره اول ژوئن (۱۲ خرداد) به پایان می رسد.

وزیر توسعه اجتماعی و خانواده سنگاپور گفت: همچنین انجام مراسم های ازدواج را در زمانی ایمن، از سر می گیریم.

وی تاکید کرد که درحال حاضر، مراسم ازدواج محضری و ازدواج مسلمانان باید به تاخیر افتد، زیرا این مراسم حضورا برگزار می شود.

ویروس کرونا موسوم به « کووید – ۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

تاکنون ۲ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۶۱۴ نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند. همچنین ۲۰۷ هزار و ۲۳ نفر در سراسر جهان براثر ابتلا به کووید – ۱۹ جان باخته و ۸۸۱ هزار و ۸۴۷ نفر بهبود یافته اند.

سهم سنگاپور از شمار مبتلایان به کرونا ۱۴ هزار و ۴۲۳ نفر است. ۱۲ نفر در این کشور براثر ابتلا به کووید – ۱۹ فوت کرده و یک هزار و ۶۰ نفر بهبود یافته اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.