استقبال سرد پزشکان از استخدام در پزشکی قانونی

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رضا حاج منوچهری روز یکشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان پزشکی قانونی مازندران در ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این وضعیت باعث شده در آزمون استخدامی ۲ سال قبل پزشکی قانونی در ۲ استان کشور هیچ پزشکی شرکت نکند.

وی دلیل اصلی استقبال سرد را سختی کار در پزشکی قانونی دانست و اظهار داشت : پزشکی قانونی برای جذب پزشکان در این سازمان برنامه های تشویقی را از جمله در زمینه فوق العاده شغل و امور رفاهی در دستور کار قرار داده است .

حاج منوچهری تمایل به خروج نیروها بویژه پزشکان از این سازمان را هم از دیگر مشکلات پزشکی قانونی برشمرد و گفت : پزشکی قانونی با درد و رنج مردم بیشتر سر و کار دارد و این عاملی شده تا کمتر نیروها برای استخدام در این سازمان به خصوص پزشکان رغبت نشان دهند.

وی با اعلام این که سالانه سر و کار یک سوم پرونده دستگاه قضایی به پزشکی قانونی می افتد ، افزود : پارسال تنها در واحد نظری ۲.۵ میلیون فقره پرونده به پزشکی قانونی ارسال شد.

این مسئول گفت : در سال جاری مجوز استخدام ۲۰۰ نیروی جدید از سازمان اداری استخدامی اخذ شد که نیمی از آنها را پزشکان تشکیل می دهند.

حاج‌ منوچهری افزود که آزمون استخدامی این سازمان ۲۱ شهریورماه سال جاری برگزار می شود و نیروهای قراردادی برای تغییر وضعیت باید در این آزمون شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.