اعلام آمادگی قوه قضاییه برای همکاری با فدراسیون فوتبال در کاهش آسیب‌های اجتماعی

اعلام آمادگی قوه قضاییه برای همکاری با فدراسیون فوتبال در کاهش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش ایرنا، مهدی افتخاری در جلسه با فدراسیون‌نشینان در ابتدا اظهار داشت: ما در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه معتقدیم در ورزش فوتبال می‌توان علاوه بر انجام ورزش قهرمانی و افزایش سلامت اجتماعی از طریق رشته پرطرفدار فوتبال، اقدامات ارزشی خوبی انجام داد.

وی افزود: آموزش چارچوب و چگونگی اظهار نظر بازیکنان و مربیان بسیار حیاتی است که همچنین در برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت جامعه شناسی رسانه‌ای باید اقدام لازم را داشته باشیم. اقدامات فرهنگی از طریق رسانه‌ بسیار تاثیرگذارتر است و می‌توان از آن در نهضت پیشگیری از وقوع جرم بهره برد.

افتخاری با اشاره به نقش پررنگ رسانه‌ها در جامعه و ورزش کشور گفت: مدیران عامل باشگاه‌های فوتبال، مدیران فدراسیون، فوتبالیست‌ها و مدیران و خبرنگاران ورزشی با ارتقای دانش حقوقی و دانش جامعه‌شناسی خبر می‌توانند نقش بی‌بدیلی در پیشگیری از آسیب‌ها چه در حوزه فوتبال و چه در کلیت جامعه داشته باشند.

وی ادامه داد: در تعاملاتی که با دبیرکل فدراسیون داشتیم، اعلام آمادگی خود را با استفاده از ظرفیت‌های پنج اداره کل تخصصی که داریم، پیش از این اعلام کردیم و امیدواریم با تدوین پیش نویس خوبی که در دستور کار قرار گرفته است، به اهداف مورد نظرمان که افزایش آگاهی‌های عمومی و حقوقی در راستای کاهش جرم و آسیب‌های اجتماعی است، برسیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.