افزایش ۱۸ درصدی تلفات حوادث رانندگی با فوت ۴۱۳۰ نفر در بهار ۱۴۰۰+ جدول

افزایش ۱۸ درصدی تلفات حوادث رانندگی با فوت ۴۱۳۰ نفر در بهار ۱۴۰۰+ جدول افزایش 18 درصدی تلفات حوادث رانندگی با فوت 4130 نفر در بهار 1400+ جدول

چهار هزار و ۱۳۰ نفر در بهار سال جاری بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با بهار ۹۹، رشدی ۱۸.۶ درصدی داشته است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در حوادث رانندگی سه ماه نخست امسال چهار هزار و ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد سه هزار و ۳۱۵ نفر مرد و ۸۱۵ نفر زن بودند.

آمار تلفات حوادث رانندگی در بهار سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار تلفات سه هزار و ۴۸۲ نفر، ۱۸.۶ درصد بیشتر شده است.

بر همین اساس در بهار امسال بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استانهای فارس با ۳۴۶، سیستان و بلوچستان با ۳۰۱ و تهران با ۲۷۹ فوتی و کمترین آن مربوط به استانهای ایلام با ۲۶، قم با ۵۸ و کهگیلویه و بویراحمد با ۶۲ فوتی بوده است.

در بهار امسال، ۷۴ هزار و ۹۵۴ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این تعداد نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۲.۴ درصد بیشتر شده است.

از کل مصدومان تصادفات بهار امسال ۵۵ هزار و ۱۷۵ نفر مرد و ۱۹ هزار و ۷۷۹ نفر زن بودند.

حوادث جاده‌ای , حوادث , پلیس راهور | پلیس راهنمایی و رانندگی , پزشکی قانونی , اورژانس , پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ,

تصادف زنجیره ای در آزادراه کرج- قزوین/برخورد ۱۳ خودرو با اتوبوس یک فوتی برجای گذاشتتصادف خونین در جاده‌های کردستان ۴فوتی و ۴زخمی برجای گذشت

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.