انتشار تصاویر خصوصی ۵۷۴ دختر جوان توسط مرد انگلیسی + عکس متهم

انتشار تصاویر خصوصی ۵۷۴ دختر جوان توسط مرد انگلیسی + عکس متهم

مرد انگلیسی که حساب‌های "اسنپ‌چت" دختران را هک کرده و با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی آنها، باج‌خواهی کرده است، به زندان افتاد؛ طبق اعلام پلیس انگلیس وی ۵۷۴ نفر از دختران و زنان جوان را طعمه خود قرار داده است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ مرد انگلیسی که حساب‌های اسنپ‌چت دختران را هک کرده و با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی آنها، باج‌خواهی کرده بود، دستگیر شده و به زندان افتاد؛ "آکاش سوندی" به ۶۵ جرم بین دسامبر ۲۰۱۶ و مارس ۲۰۲۰ اعتراف کرده است؛ پلیس انگلیس اعلام کرده است که "سوندی" 574 قربانی را در انگلیس، استرالیا، هنک‌کنگ، رومانی و سایر کشورها با هک‌کردن حساب‌های آنها در سرویس اشتراک تصاویر، مورد هدف قرار داد و در همین رابطه وی به ۱۱ سال زندان محکوم شده است.

پلیس انگلیس اعلام کرد که این متهم، دختران و زنان جوان بین ۱۶ تا ۲۵ سال را طعمه قرار داده است؛ این متهم به قربانیان خود عنوان کرده است که اگر تصاویر جدید از خودشان ارسال نکنند، تصاویر هک ‌شده را برای دوستان و خانواده آنها ارسال می‌کند که در همین رابطه برخی از زنان جوان درخواست‌های وی را پذیرفتند و طبق آمار پلیس، حداقل در شش مورد،‌ تهدیدهای خود را عملی کرده است.

علم و تکنولوژی , علمی , فضای مجازی , شبکه‌های اجتماعی ,

سرویس پیگرد قانونی تاج (CPS) گفته است که اقدامات این متهم تاثیر وحشتناکی بر روحیه قربانیان داشته است تا جایی که یکی از این قربانیان، اقدام به خودکشی کرده است؛ "سوندی" بعد از گزارش چندین قربانی مبنی برای تلاش‌های وی برای باج‌خواهی، هنگامی که یک واحد جرایم سایبری پلیس در ۱۹ مارس به خانه وی حمله کرد، توسط پلیس دستگیر شد.

یک مقام پلیس محلی در همین رابطه گفت: این زنگ خطری برای کسانی است که مرتکب این نوع جنایت شوند، ما شما را می‌گیریم و محاکمه می‌کنیم و قطعاً به زندان خواهید افتاد. من از هرکسی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند می‌خواهم تصاویر شخصی خود را ذخیره نکنند و مراقبت کامل انجام داده و از ایمن بودن داده‌های خود مطئمن شوند.

"جوزف استیکینگز" از CPS گفت: این متهم، به زنان جوان، صدمات عاطفی و روحی زیادی وارد کرده است. من می‌خواهم از همه زنانی که با شجاعت از تجربیات آسیب‌زای خود سخن گفتند، تشکر کنم و در آخر به "سوندی" نیز اعلام شده است که وی به مدت ۱۰ سال در ردیف مجرمان جنسی ثبت خواهد شد.

به گزارش تسنیم؛ بعضی از برنامه‌ها مثل نرم‌افزار "اسنپ‌چت" با ایده‌هایی ساده و به منظور غفلت‌زایی هر چه بیشتر طراحی و عرضه شدند که هدفشان فقط یک نکته بود، "در اسرع وقت گوشی‌ات را بردار و اتفاق تازه را ببین"! ایده این برنامه بسیار ساده است، شما عکسی را برای دوستتان می‌فرستید، او فقط از یک یا ۱۰ ثانیه فرصت دارد، تا عکس را ببیند؛ اگر زمان گذشت، عکس دیگر قابل دریافت و دیدن نخواهد بود و از سرورهای "اسنپ‌چت" حذف خواهد شد. تا تاریخ می ۲۰۱۴ روزانه ۷۰۰ میلیون تصویر و فیلم توسط این برنامه ارسال شده که ۵۰۰ میلیون از این تصاویر و فیلم‌ها دیده شده است.

هک اطلاعات "اسنپ‌چت" مسبوق به سابقه است تا جایی که در سال ۲۰۱۴ در عرض چند هفته، هزاران ویدیو و تصویر شخصی کاربران سرویس "اسنپ‌چت" بصورت عمومی توسط هکرها در دسترس قرار گرفت که به نظر می‌رسد برخی از آن‌ها پس از درز کردن، از یک سایت طرف سوم که آن‌ها را ذخیره کرده بود، بدست آمده است و گفته می‌شود حدود ۲۰۰ هزار نفر از کاربران سرویس "اسنپ‌چت" قربانی این رخداد بوده‌اند.

در این درز بزرگِ تصاویر و داده‌های شخصی، هکرها ادعا کرده‌اند که حدود ۱۳ گیگابایت از تصاویر کاربران را در اختیار دارند؛ سرویس "اسنپ‌چت"از پاسخگویی به رسانه‌ها خودداری می‌کند اما با ارائه‌ی بیانیه‌ای، نفوذ به سرورهای خود را به کلی رد کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ساخت سلول‌های خورشیدی صاف و شفاف با ترکیب ۲ ماده نیمه‌ هادیساخت ربات‌های تحویل غذا و بسته در شهر هوشمند فوجی‌ساوای ژاپن

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.