انتقال تعدادی از محکومان ایرانی از گرجستان به کشور

محمود عباسی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۴۷ نفر از این محکومان با یک فروند هواپیمای چارتر که امروز ساعت ١۵ در ارومیه به زمین نشست، پس از انجام آزمایشات لازم و سپری دوران قرنطینه به زندان های ارومیه، تبریز، اردبیل و گیلان منتقل می شوند.
وی ادامه داد: ۵۴ نفر از محکومان نیز به تهران منتقل می شوند تا پس از طی تشریفات قانونی، انجام آزمایشات لازم و سپری دوران قرنطینه به زندان های تهران، کرج، شیراز و قزوین منتقل شوند.
رئیس کمیته انتقال محکومان خاطرنشان کرد: پس از شیوع کرونا با هماهنگی قوه قضائیه، وزارت امور خارجه و سازمان زندان ها به همه کشورهایی که در ایران زندانی دارند یا کشورهایی که اتباع کشورمان را در زندان های خود در اختیار دارند اعلام کردیم که آماده مبادله محکومان هستیم که با استقبال برخی کشورها مواجه شد.
وی اظهارداشت: اتهام بیشتر این محکومان قاچاق مواد مخدر است و اکثر آنها سالها دوران محکومیت خود را در زندان های گرجستان گذرانده اند و باید باقیمانده محکومیت خود را در زندان های استان متبوع خود بگذرانند.
عباسی اضافه کرد: گرجستان اعلام کرد آماده انتقال ۱۱۴ تن از محکومان ایرانی است که با تلاش های بسیار فشرده و طاقت فرسای وزارت امور خارجه، قوه قضائیه، وزارت کشور، دادستانی کل کشور، سازمان زندان ها، استانداری و دادگستری آذربایجان غربی، سازمان هواپیمایی، دادستانی تهران، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، نیروی انتظامی و وزارت دادگستری موفق به انتقال این محکومان به کشور شدیم که باید از همه دست اندرکاران امر تشکر و قدردانی کنم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.