بغضی که برای آسنا ترکید! +عکس

مشرق نیوز

mshrgh.ir/1085521
mshrgh.ir/1085521

کد خبر ۱۰۸۵۵۲۱

تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ – ۰۱:۳۴

 1. جامعه

بغضی که برای آسنا ترکید! +عکس

بغضی که برای آسنا ترکید!

آخرین جلسه رسیدگی به پرونده «آسنا کوچولو» در شعبه یکم کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی دهقان و مستشاری قاضی صفائیان برگزار شد.

به گزارش مشرق، در این جلسه محاکمه که اولیای دم و وکلای مدافع نیز حضور داشتند، ابتدا نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد به قرائت کیفرخواست صادرشده از دادسرا پرداخت و با اشاره به مواد قانونی، عمل هولناک متهم «سجاد» را نوعا کشنده دانست. قاضی زینلی که از چگونگی وقوع این حادثه تلخ بسیار متاثر شده بود، هنگام خواندن کیفرخواست برای قضات و حاضران در دادگاه، نتوانست بغضش را پنهان کند چرا که معتقد بود، سنگ پرانی یک جوان شراب خوار، چنین حادثه وحشتناکی را در آغوش یک مادر رقم زده است که دل هر انسان بی رحمی را نیز به درد می آورد. نماینده دادستان مشهد، ضمن تشریح ماجرای دردناک مرگ آسنا کوچولو و دفاعیات متهم در مراحل دادرسی تاکید کرد: آن چه باید در این حادثه مورد توجه خاص قرار گیرد، علت اختلاف و درگیری متهم با مادرش در شب وقوع حادثه است که او را با عصبانیت به خیابان می کشاند و چنین صحنه دلخراشی را رقم می زند.

پس از آن که قاضی زینلی با استناد به موادی از قانون مجازات اسلامی درخواست صدور اشد مجازات را برای متهم کرد، اولیای دم نیز خواستار صدور حکم قصاص نفس برای عامل قتل «آسنا کوچولو» شدند. در ادامه این جلسه، قضات با تجربه دادگاه، به جزئیات این جنایت وحشتناک ورود کردند و با طرح سوال های تخصصی و فنی، متهم را چنان به تناقض گویی انداختند که خروج از این مخمصه به راحتی امکان پذیر نبود. «سجاد» (متهم) که تلاش می کرد خود را از اتهام قتل عمدی برهاند، پس از تشریح ماجرای سنگ پرانی مستانه خود و در آخرین دفاع گفت: من قصد کشتن دختربچه را نداشتم! شراب خورده بودم و نمی دانستم چه می کنم!و تسلطی بر اعمال و رفتارم نداشتم!

زمانی که متهم در حال تشریح ماجرای قتل بود ناگهان بغض فروخورده مادر آسنا در جلسه دادگاه ترکید و همه حاضران را تحت تاثیر قرار داد. اشک ها و ناله های سوزناک مادر مقتوله تا آن جا پیش رفت که جلسه محاکمه متوقف شد و قاضی دهقان برای دقایقی اعلام تنفس کرد. در ادامه جلسه دادگاه، وکیل متهم، همه تلاش خود را برای گذشت اولیای دم به کار گرفت اما در نهایت خانواده «آسنا» حاضر به گذشت نشدند و بر قصاص متهم اصرار کردند. در پایان نیز پس از دفاعیات وکلای مدافع و پاسخ به سوالات قضات دادگاه، ختم جلسه رسیدگی اعلام شد.

سابقه خبر

ماجرای این پرونده جنایی، اواخر خرداد سال ۹۸ زمانی آغاز شد که جوان ۲۲ ساله ای به نام «سجاد»، دوستان و آشنایانش را به جشن تولدی در منطقه قاسم آباد مشهد دعوت کرد که با پایان خدمت سربازی اش نیز گره خورده بود. به گزارش خراسان، این جوان بعد از مصرف مشروبات الکلی، به صورت تلفنی با «میلاد» (یکی از دوستانش) تماس گرفت و با او در آن سوی بزرگراه قرار گذاشت.

وقتی از پل عابر پیاده به طرف سه راه دانش مشهد عبور می کرد، با یکی از نگهبانان کارگاه سنگ بری درگیر شد و کمی آن سوتر، تکه بلوکه ای از سنگ فرش های خیابانی را برداشت و با قدرت به طرف پرایدی پرت کرد که از آن جا در حال عبور بود، سنگ سیمانی، فضای تاریک شب را شکافت و با شکستن شیشه پراید به سر دختربچه ۲.۵ ساله ای خورد که در آغوش مادرش آرام گرفته بود.

مادر وحشت زده وقتی دستش را از زیر سر دختر کوچکش بیرون کشید تازه فهمید که تکه سنگ سیمانی به سر دخترش اصابت کرده و او آخرین نفس هایش را می کشد. پدر هراسان پدال گاز را به سوی بیمارستان رضوی فشرد ا ما دیگر دیر شده و کودک درحالی که از مادرش تقاضای کمی آب می کرد، جان به جان آفرین تسلیم کرد. به دنبال مرگ «آسنا کوچولو» تحقیقات گسترده ای از سوی قاضی احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) آغاز شد و متهم که به همراه مادرش به یکی از شهرهای شمالی کشور گریخته بود با ترفندهای خاص در دام کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی افتاد. به گزارش خراسان، متهم این پرونده جنایی درحالی به سنگ پرانی اعتراف کرد که مدعی بود بعد از نوشیدن مشروبات الکلی در حالی که عصبانی بودم بعد از آن که با مشت به ساعت دیواری کوبیدم از خانه بیرون آمدم که این حادثه رخ داد.

منبع: روزنامه خراسان

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
× لغو پاسخ

نام

ایمیل

نظر شما *

captcha

* لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

نظرات

 • انتشار یافته: ۱۸
 • در انتظار بررسی: ۲
 • غیر قابل انتشار: ۲
 • IR

  ۰۱:۴۰ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۱۲ ۳۹

  پاسخ

  قتل غیرعمد هست

  • IR

   ۰۹:۴۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۸ ۲

   یه بار اعدام کمشه، اون مادر … هم که فراریش داده باید محاکمه بشه

  • امیر
   IR

   ۱۰:۵۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۶ ۱

   خفه شو لطفا

  • IR

   ۱۱:۵۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۳ ۸

   ۱۰۵۶شکرقهوه ایی نخور لطفا

  • IR

   ۱۳:۲۱ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۰ ۱

   قانون با احساس و عواطف رای صادر نمیکند واقعیت قتل غیر عمد هست حالا احمق های بی سواد فحش بدن

  • علی
   IR

   ۱۳:۲۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۴ ۱

   مثل حیون بزنید بکشید این حرومی رو

 • فقط اعدام
  IR

  ۰۱:۴۳ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۸ ۷

  پاسخ

  این پسر ولدزنا را فورا و با حداقل ۳۰۰ ضربه شلاق اعدام کنید .

  • IR

   ۰۹:۴۹ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۰ ۹

   احمق بددهن تو را هم به جرم تهمت زدن باید حد قذف بزنن!

 • شکوهی
  IR

  ۰۲:۲۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۲۹ ۱۰

  پاسخ

  بکشیدش کثافت نجس عوضی بیشرفو، اون یه حیوونه اگه بخشیده بشه بازم جنایت میکنه۰

 • IR

  ۰۳:۰۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۱۵ ۲

  پاسخ

  حیف که کسی این خبر ها رو منعکس نمیکنه چون نمیشه باهاش به دین اسلام حمله کرد… اما با قتل رومینا میشه

 • IR

  ۰۳:۵۰ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۶ ۰

  پاسخ

  یک روایت بسیار دردناک از وحشتناکی شرابخواری را اینجا مطرح میکنم، ای کاش که مشرق نیوز روی این قضیه کار علمی انجام بدهد:
  عذر میخواهم از محتوای بسیار زننده‌ی مسئله!
  ظاهرا روایت هست که اگر کسی به شما به زور پیشنهاد بدهد که یکی از کارهای زیر را به دلخواه انجام بدهی:
  ۱ – شراب بخور!
  ۲ – عمل منافی عفت با محارم
  ۳ – کشتن فردی از محارم
  روایت هست که عمل منافی عفت را کشتن را انتخاب کنید…!
  چون اگر شراب را بخوری، لایعقل خواهی شد، و به اگر به زور به تو بگویند که عمل زشت را انجام بدهی، انجام خواهی داد، و بعد از آن اگر بگویند که بکشی این شخص را، او را خواهی کشت!
  عذر میخواهم از این مسئله‌ی تلخ، ولی شرابخواری بسیار وحشتناک گناه و فساد و بدبختی دارد…
  ولی شاید هنوز کسی باورش نشده…

  امیرالمؤمنین علی (ع) در جمعی فرمودند: همانا نوشیدن شراب از دزدی و زنا بدتر است. چون نوشنده شراب چون شراب می نوشد هم زنا می کند هم سرقت و هم می کشد کسی را که خدا کشتن او را حرام کرده و نمازش را ترک می کند.

 • محسن
  IR

  ۰۵:۰۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۶ ۲

  پاسخ

  سال ۹۵ بهمراه همسر و دخترم ک نزدیک به سه سالش بود با کامیونت ایسزو در حال عبور در کمربندی مشهد بودیم ک یهو ترافیک شد و مجبور شدم ترمز کنم و فرمون بگیرم مثل اینکه راه ی موتور سوار دوترک رو بسته بودم و اونها هی ایست میدادن با فحش و ناسزا برخوردی صورت نگرفته منم ک توی اتوبان نمیتونستم بایستم دنبال جایی بودم تا بایستم بعد از حدودا دو دیقه موتور سوار کنارم ایستاد شیشه سمت من پایین بود دوتا سنگ با شدتی پرتاب کرد ک انگار توپ منفجر شد توی ماشین بچم توی ماشین ایستاده بود عین همین ماجرا . متاسفانه بر مشهد مخصوصا حاشیه شهر چنان فرهنگ بدی سوار شده ک بسیار جسور هستن از اون موقع ک بخیر گذشت نه دگ نرفتم و نه دیگه میرم. مشهد مال همون مشهدیا

 • IR

  ۰۶:۲۳ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۱۵ ۵

  پاسخ

  لعنتی
  چه میدونی یک مادر برای بزرگ کردن بچه اش چی میکشه.
  توی یک لحظه میزنی جگر گوشه اش رو جلوی چشمش پر پر می کنی.
  باید اعدام بشی تا دیگه کسی به خودش اجازه نده مشروب بخوره وبیاد تو خیابون.

 • IR

  ۰۸:۴۰ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۱۶ ۰

  پاسخ

  مست احمق

 • IR

  ۰۸:۴۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۱۲ ۴

  پاسخ

  مثل یکسگ بکشیدش

 • IR

  ۱۳:۱۴ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۰ ۰

  پاسخ

  اینو باید ازآویزان کرد تا بمیرد

 • IR

  ۱۴:۰۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

  ۱ ۰

  پاسخ

  چی شد که اینقدر راحت از خوردن مشروب و جشنهای الکل خوری و … صحبت میکنیم ؟ چرا جرم این همه عادی شد ؟ مگر در خانه و مدرسه و اجتماع تربیت و پرورش شخصیت و … تعطیل شده اند ؟ این همه ساختمان دادگستری و پرونده و زندان و … چه تاثیری داشته ؟

  • IR

   ۱۶:۰۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۳۱

   ۰ ۰

   حدود اجرا نشده و خلخالی رفته

این مطالب را از دست ندهید….

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.