بیشترین تصادفات فوتی تهران در کدام مناطق رخ داد؟

بیشترین تصادفات فوتی تهران در کدام مناطق رخ داد؟

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب با تشریح آنالیز تصادفات در بهار ۹۹ در تهران، سه منطقه شهرداری را که بیشترین تصادفات فوتی در آن روی داده، معرفی کرد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ احسان مؤمنی با اشاره به بررسی و آنالیز تصادفات در سه ماهه نخست سال جاری در تهران، در این رابطه اظهار کرد: حدود ۴۸ از متوفیان حوادث رانندگی سطح معابر تهران در بازه مذکور موتورسیکلت‌سوار، ۳۶ درصد عابرپیاده و ۱۶ درصد راننده و سرنشین خودرو بودند که در اثر بی‌احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: حدود ۳۵ درصد از تصادفات در بازه مذکور در ساعات شب و ۵۴ درصد در معابر بزرگراهی شهر تهران به وقوع پیوسته است.

به گفته وی، منطقه چهار شهرداری تهران با ۱۰ درصد، منطقه ۱۵ شهرداری با ۹ درصد و منطقه ۱۹ شهرداری تهران با هشت درصد به ترتیب بیشترین تصادفات فوتی را در بازه مذکور به خود اختصاص داده‌اند.

این مقام انتظامی متذکر شد: رانندگان و سرنشینان خودرو، حین رانندگی کمربند ایمنی خود را بسته نگه دارند.

مؤمنی از رانندگان خواست از اقداماتی همچون خوردن و آشامیدن، استفاده و صحبت کردن از تلفن‌همراه، صحبت کردن با سرنشینان خودرو که منجر به حواس‌پرتی آنها حین رانندگی می‌شود، خودداری کنند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب افزود: رانندگان در سطح معابر به تابلوهای تعیین مسیر و هشدار، توجه کافی داشته باشند و در محلهایی مانند تفرجگاه‌ها، مراکز خرید و تجاری و فرهنگی و بازار که تردد عابران بیشتر است، به تردد عابران توجه کافی داشته باشند.

این مقام انتظامی یادآور شد: رانندگان حین نزدیک شدن به گذرگاه‌های عابرپیاده، سرعت وسیله‌نقلیه خود را کاهش دهند و به حق تقدم عبور عابران احترام بگذارند.

وی بیان کرد: راکبان موتورسیکلت نیز از کلاه ایمنی استفاده کرده و از حرکت در خطوط ویژه اتوبوس خودداری کنند، راکبان موتورسیکلت باید در تقاطعها با روشن شدن چراغ قرمز پشت خط ایست توقف کنند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه امام علی به خاطر ضایعات مرغ + تصاویر۳۴۸۱ کشته در تصادفات بهار ۹۹/ آمار تلفات خرداد از ۲ ماه قبل پیشی گرفت

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.