تبلیغ رمالی و دعانویسی در کانالی با یک میلیون عضو/ کلاهبرداری ۲۰۰ میلیون تومانی از یک عضو

تبلیغ رمالی و دعانویسی در کانالی با یک میلیون عضو/ کلاهبرداری ۲۰۰ میلیون تومانی از یک عضو

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از دستگیری دو رمال و دعانویس در فضای مجازی خبر داد که به وسیله ادوات شیطان‌پرستی از هموطنان اخاذی می‌کردند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسن مهری با اشاره به دستگیری دو رمال که در فضای مجازی از هموطنان اخاذی و کلاهبرداری می‌کردند، در این رابطه اظهار کرد: در پی رصد همکارانم در پلیس فرودگاه کشور در فضای مجازی کانالی دارای یک میلیون عضو شناسایی شد که در این کانال تبلیغات برای رمالی، دعانویسی و جادوگری تبلیغ می‌شد، گردانندگان این کانال با فریب هموطنان اقدام به اخاذی و دریافت وجوهات می‌کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه کشور با اشاره به اینکه عده‌ای به بهانه برطرف کردن مشکلات روحی و روانی هموطنان از طریق وسایل جادوگری و شیطان‌پرستی اقدام به ارائه مشاوره به آنها می‌کنند، تصریح کرد: بالغ بر ده‌ها میلیارد ریال کلاهبرداری توسط این افراد صورت گرفته است.

وی بیان کرد: متهمان پس از ارائه مشاوره به هموطنان از طریق پست برای آنها لوازمی ارسال می‌کردند که در این بین ابزارآلات شیطان‌پرستی و جادوگری نیز به چشم می‌خورد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در پی تحقیقات انجام شده مشخص شد که متهمان خود دچار مشکلات روحی و روانی هستند، حال سؤال این است که چگونه فردی که دارای مشکلات روحی و روانی است می‌تواند مشکلات مردم را حل کند؟

مهری خاطرنشان کرد: عده‌ای به جای مراجعه به افراد متخصص و پزشکان مجرب، به افراد رمال و دعانویس رجوع پیدا کردند لذا خواهش من از این عزیزان این است که برای رسیدگی مشکلات خود به متخصصین مراجعه کنند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

فرمانده پلیس فرودگاه کشور متذکر شد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز سرنخهای موجود موفق شدند مخفیگاه دو متهم این پرونده را در شمال کشور شناسایی و در عملیات ضربتی آنها را دستگیر و با هماهنگی مقام قضائی روانه زندان کنند.

وی با بیان اینکه فقط در یک مورد متهمان از یکی از مراجعین مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کردند، گفت: از تمام افرادی که به طریق رمالی و دعانویسی از آنها کلاهبرداری شده، خواستیم تا برای شناسایی متهمان به پلیس فرودگاه کشور مراجعه کنند ضمناً شهروندان می‌توانند هرگونه فعالیتی را در این زمینه به سامانه ۱۱۰ گزارش دهند.

عامل کلاهبرداری میلیاردی با وعده ازدواج در سیستان و بلوچستان دستگیر شد

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.