تفهیم اتهام افساد فی‌الارض به «اختاپوس‌های تحصیل کرده»

مشرق نیوز

mshrgh.ir/1078153
mshrgh.ir/1078153

کد خبر ۱۰۷۸۱۵۳

تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ – ۰۱:۴۷

 1. جامعه

تفهیم اتهام افساد فی‌الارض به «اختاپوس‌های تحصیل کرده»

دادگاه نمایه

مدیران دومرکز مشاوره روان شناسی درمشهد به دلیل گستردگی جرایم هولناک درحالی با اتهام سنگین افسادفی‌الارض از سوی بازپرس پرونده روبه رو شدند که هنوزتحقیقات بیشتر درباره زوایای پنهان این ماجرا ادامه دارد.

به گزارش مشرق، این پرونده حساس از چندین ماه قبل، هنگامی روی میز دادستان مرکز خراسان رضوی گشوده شد که اخبار محرمانه از اغفال زنان جوان توسط مدیر ۴۰ ساله یکی از مراکز مشاوره روان شناسی در مشهد حکایت داشت. اهمیت این گزارش ها از منابع موثق، موجب شد قاضی غلامعلی صادقی (دادستان وقت مشهد) دستورات ویژه ای را برای پیگیری غیرمستقیم همراه با رصدهای اطلاعاتی این ماجرا صادر کند. به دنبال دستورات صریح دادستان وقت مرکز خراسان رضوی، تلاش های گسترده ای در این باره آغاز و مشخص شد مرد ۴۰ ساله عضو هیئت علمی یکی از دانشگاه های کشور است و با راه اندازی مرکز مشاوره روان شناسی ، زنان و دختران جوان دارای مشکلات احساسی ، خانوادگی یا اجتماعی را با توسل به ترفندهای خاص، فریب می دهد و آنان را طعمه نیات پلید و شیطانی خود می کند.

در همین اثنا با انتصاب قاضی صادقی به سمت ریاست کل دادگستری خراسان رضوی، قاضی محمدحسین درودی (دادستان مرکز خراسان رضوی) با مطالعه دقیق گزارش های مذکور، بی درنگ دستور گسترش دامنه تحقیقات را صادر کرد و از سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات خراسان رضوی خواست رسیدگی به این پرونده حساس را در دستور کار قرار دهند.

این گونه بود که تلاش ها و رصدهای اطلاعاتی شبانه روزی نتیجه داد و مرد ۴۰ ساله در حالی دستگیر شد که بررسی ها نشان داد زن دیگری که او نیز تحصیلات عالیه دارد ، مرد ۴۰ ساله را در ارتکاب جرایم اتهامی همراهی می کند. وقتی عمق هولناک این پرونده لو رفت و مشخص شد بیش از ۴۰ زن طبق اطلاعات به دست آمده ، طعمه اهداف شوم و شیطانی شده اند، حساسیت ماجرا چندین برابر شد. بنابراین گزارش، با صدور دستوری از سوی قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) رسیدگی قضایی به بازپرس شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد واگذار شد و بدین ترتیب قاضی دکتر حسن زرقانی با قدرت قانون دست به قلم برد و حکم به جلب متهمان داد.

این گزارش حاکی است با دستگیری دو مرد و زن مذکور که عنوان «دکتر» نیز دارند، این پرونده وارد مرحله جدیدی شد. تحقیقات محرمانه که زیر نظر قاضی زرقانی و توسط سربازان بی ادعای امام زمان(عج) صورت می گرفت ابعاد جدیدی از این فاجعه را فاش کرد. بررسی ها بیانگر آن بود مرد ۴۰ ساله که چون اختاپوسی روی مراجعان مرکز مشاوره چنگ انداخته است، زنان دارای مشکلات روحی و تالمات روانی را با ادعاهای دروغین ارتباط با امام زمان (عج) به مکان های خاصی می کشاند و آن ها را طعمه هوسرانی های خود قرار می دهد. از سوی دیگر بررسی های دقیق و محرمانه درباره نقش خانم دکتر در این ماجرا نشان داد او نیز با راه اندازی مرکز مشاوره در مشهد و با استفاده از تخصص هیپنوتیزم، روح و روان زنان جوان را طی یک دقیقه به تسخیر خودش درمی آورد و آن چه به زنان دارای مشکل تلقین می کرد، آن ها نیز خواسته او را انجام می دادند.

همچنین با افشای راز این مرکز مشاوره ای مشخص شد که او زنان زیادی را به مرکز مشاوره مرد ۴۰ ساله معرفی کرده است. بنابر گزارش خراسان، در اجرای دستور قاطع قاضی دکتر حسن زرقانی، دو مرکز مشاوره ای پلمب شدند و اسناد و مدارک موجود در این دفاتر برای بررسی های دقیق به اداره کل اطلاعات خراسان رضوی انتقال یافت. از سوی دیگر با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا و لو رفتن زوایای پنهان دیگری از اتهامات هولناک این افراد، قاضی شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اتهام افساد فی‌الارض را به آنان تفهیم کرد تا بررسی‌های گسترده ای درباره جرایم احتمالی دیگر آنان صورت گیرد.

منبع: روزنامه خراسان

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
× لغو پاسخ

نام

ایمیل

نظر شما *

captcha

* لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

نظرات

 • انتشار یافته: ۴
 • در انتظار بررسی: ۲
 • غیر قابل انتشار: ۱
 • IR

  ۰۶:۲۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

  ۱ ۰

  پاسخ

  متاسفانه مدیریت سر درگم و موازی سازمان بهزیستی و سازمان نظام روانشناشی و مر کز امور جوانان و …بر اعضاء صاحب دانش روانشاسی عامل این همه درهم ریختگی است ج- بهزیستی در امور روانشناسی خیلی مداخله می کند سازمان نظام روانشناسی خیلی فشل عمل می کند و..

 • IR

  ۰۷:۱۳ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

  ۱ ۰

  پاسخ

  کثافتن

 • IR

  ۰۸:۵۱ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

  ۲ ۰

  پاسخ

  از قوه قضائیه درخواست داریم روش های اعدام مثلا اعدام با طناب رو برای این جور حرامزاده های بی ناموس تعقییر دهد و از روش دستگاه چرخ گوشت های بزرگ صنعتی استفاده کند تا از این جور حرامزادگان بیشرف خمیر درست شود و مطمئن باشید این نوع خودش یک بازدارنده است برای مجرمین اشغال که دنبال جنایت نرن

 • IR

  ۰۹:۵۱ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

  ۱ ۰

  پاسخ

  خدا همه مون رو از شر شیطان حفظ کنه

این مطالب را از دست ندهید….

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.