تنها ساخت ۲ هزار واحد مسکونی باقی‌ مانده است

تنها ساخت ۲ هزار واحد مسکونی باقی‌ مانده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، با بیان اینکه کار ساخت و بازسازی‌ ۱۰۶ هزار و ۵۷۳ واحد به پایان رسیده است، گفت: عملیات ساخت ۲ هزار و ۱۹۲ واحد تخریبی باقی‌مانده است.

به گزارش مشرق، جلیل بالایی امروز به مناسبت سومین سالگرد زلزله ۷.۲ ریشتری کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: برای رسیدگی به اوضاع زلزله زدگان در مجموع هیأت وزیران ۱۵ جلسه با ۴۴ مصوبه و ستاد بحران استان نیز ۵۷ جلسه با ۴۴۳ مصوبه داشته است.

بیشتر بخوانید:

شدیدترین زلزله‌ای که در ایران ثبت شد

وی تعداد واحدهای مسکونی تخریبی از این زلزله مهیب را ۴۱ هزار و ۱۸۷ واحد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۳۸ هزار و ۹۹۵ واحد تخریب شده، از نو ساخته شده و عملیات ساخت ۲ هزار و ۱۹۲ واحد باقی‌مانده نیز در جریان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اضافه کرد: این زلزله ۶۷ هزار و ۵۴۸ واحد تعمیری نیز برجای گذاشت که کل آن‌ها بازسازی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اولتیماتوم ۴۸ ساعته به کانکس‌نشینان سرپل‌ذهاب

وی در ادامه به تخریب ۲۲ هزار و ۷۱۸ واحد صنعتی، تجاری و دامی اشاره و بیان کرد: تاکنون ۹۹ درصدها این واحدها یعنی‌ ۲۲ هزار و ۷۰۳ واحد یبازسازی شده‌اند.

بالایی با اشاره به خسارت زلزله به ۲۴۷ واحد بهداشتی و درمانی، اضافه کرد: بازسازی ۲۴۰ واحد تکمیل شده و هفت واحد باقیمانده نیز در دست اقدام است.

وی اشاره‌ای هم به ۷۸ واحد آموزشی با ۴۱۵ کلاس درس خسارت دیده داشت و گفت: بازسازی این واحدهای مهرماه سال گذشته با هزینه‌ای در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان که ۱۱۰ میلیارد آن توسط خیران تامین شده بود، به پایان رسید.

بالایی با بیان اینکه به ۱۷۷ مکان مذهبی شامل امامزاده، مصلی، مسجد و حوزه علمیه نیز از در جریان زلزله آسیب وارد شده است، گفت: ۱۴۰ واحد از این تعداد تا کنون بازسازی شده است.

این مقام مسئول گفت: زلزله به یک‌هزار و ۱۳۳ واحد زیرساختی یک‌هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان خسارت زد که تاکنون بازسازی ۵۳۳ واحد آن به پایان رسیده است.

وی کل تسهیلات و کمک‌های بلاعوض پرداختی در بخش مسکن ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان از این رقم به صورت تسهیلات و ۶۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض بوده است.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.