توضیح مرکز رسانه قوه قضائیه درباره حکم اعدام جاسوس موساد

به گزارش روز سه شنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، پس از اعلام خبر تایید حکم اعدام سید محمود موسوی مجد در شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور که یکی از عناوین مجرمانه اش لو دادن محل تردد و اسکان فرماندهان نظامی از قبیل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ادوار گذشته به سرویس های جاسوسی بیگانه از جمله سرویس موساد و سیا بوده است، مرکز رسانه قوه قضائیه در تشریح بخشی از پرونده قضایی وی زمان بازداشت جاسوس مورد اشاره را هجدهم مهر ماه ۹۷ اعلام کرد.
بر اساس این گزارش پس از بازداشت موسوی مجد در تاریخ ۱۸ مهر ماه ۹۷، شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی به اتهامات انتسابی وی رسیدگی و در تاریخ سوم شهریور ۹۸ حکم اعدام وی را صادر کرد که با اشکال و ایراد دیوان عالی کشور حکم دوباره به محکمه برگشته و دادگاه بار دیگر در تاریخ چهارم اسفند ۹۸ و بررسی مجدد پرونده حکم اعدام وی را تایید و دوباره پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال کرد و هم اکنون این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.
بنابر اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، موسوی مجد از ابتدای بازداشت تاکنون آزاد نشده است.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه «ابومهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی و جمعی از همراهان، روز جمعه ۱۳ دی سال ۱۳۹۸ طی یک عملیات تروریستی از سوی نیروهای آمریکایی در بغداد به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پس از شهادت شهید سلیمانی در نشست خبری صراحتا اعلام کرد، این اقدام به دستور شخص وی انجام شد.

۱۰۷۱

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.