جزئیات جدید از آتش‌سوزی منطقه «گاچال»

جزئیات جدید از آتش‌سوزی منطقه «گاچال»

مدیرکل مدیریت بحران لرستان جزئیات جدید از آتش‌سوزی مراتع شهرستان کوهدشت را اعلام کرد و گفت: وسعت این حریق ۱۰ هکتار است.

به گزارش مشرق، مهدی پازوکی، مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به آخرین وضعیت آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع کوهدشت و منطقه «گاچال» اظهار داشت: در حال حاضر مسئولان منابع طبیعی، فرمانداری و… در منطقه هستند و مراحل نهایی اطفای حریق در حال انجام است.

بیشتر بخوانید:

آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده «سفید کوه»

وی با با بیان اینکه بر اساس اعلام منابع طبیعی برآورد اولیه سطح آتش سوزی در این منطقه تقریباً ۱۰ هکتار است گفت: عمده این آتش سوزی در سطح مراتع و پوشش گیاهی منطقه بوده و خیلی درخت‌های جنگلی در این آتش سوزی از بین نرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تاکید کرد: احتمالاً این آتش سوزی تا ۱.۵ ساعت دیگر مهار می‌شود اما ما اعلام کرده‌ایم که نیروها امشب نیز در منطقه مستقر بمانند چرا که در منطقه شاهد وزش باد هستیم و ممکن است دوباره آتش شعله ور شود.

پازوکی تاکید کرد: یک فروند بالگرد از مرکز استان به منطقه اعزام کرده‌ایم.

بنابر این گزارش، آتش سوزی منطقه «گاچال» شهرستان کوهدشت عصر روز گذشته (چهارشنبه) صورت گرفت که با تلاش نیروهای امدادی ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز اطفا شد، اما دوباره صبح امروز با وزش باد، آتش در این منطقه شعله ور شد و تا کنون نیز ادامه داشته است، بر اساس اعلام مسئولان این آتش سوزی تا ۱.۵ ساعت دیگر مهار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.