جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد

جزئیات خبر اعدام یک مجرم در مشهد

اداره کل دادگستری خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای از پرونده یک محکوم به اعدام با ۲۰ مورد محکومیت طی ۲۲ سال خبر داد.

به گزارش مشرق، مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی در اطلاعیه ای نسبت به تقطیع و تغییر یک خبر از سوی رسانه‌های خارجی توضیح داد.

در این اطلاعیه آمده است: در حالیکه برخی از رسانه‌های معاند در فضای مجازی از اعدام فردی درمشهد به علت نوشیدن الکل خبر می‌دهند که آنان در این پرونده ناگفته‌های فراوانی را نادیده می‌گیرند. اما واقعیت ماجرا چیست؟

دادگستری خراسان رضوی در ادامه این اطلاعیه به سوابق این فرد می‌پردازد و اعلام می‌کند: سوابق نشان می‌دهد فردی که اعدام شده، دارای ۲۰ سابقه محکومیت کیفری قطعی طی سال های ٩۵تا ٩٧ بوده است. این فرد در سال ۷۵ به دلیل ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به ۱۵ ماه حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم می‌شود اما این پایانی بر خلافکاری‌های وی نبود. او ۲ بار در سال ۷۷ و ۲ بار نیز در سال ۷۸ به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به زندان می رود. در سال ۷۹ بزهکاری های این فرد ادامه می‌یابد و در سال ۷۹ بار دیگر به زندان می‌افتد .در سال ۸۰ نیز همین فرد بار دیگر در زندان بوده است .

در ادامه این اطلاعیه آمده است: محکومیت این فرد در سال ٨۶ به جرم ضرب و جرح عمدی تایید و در همان سال بار دیگر به علت شرب خمر راهی زندان می‌شود. او بعد از آزادی بار دیگر به بزهکاری‌هایش ادامه می‌دهد و در سال ۸۸ بار دیگر به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و در سال ۸۹ به علت شرب خمر زندان و شلاق محکوم می‌شود . محکومیت‌های متعدد این فرد در سال‌های ۸۹، ۹۰ ،۹۱ و ۹۲ نیز به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و شرب خمر ادامه می‌یابد. در سال ٩۴ نیز به جرم نوشیدن و نگهداری مشروبات الکلی به ۱۱ ماه حبس محکوم می‌شود.این فرد در سال ۹۶ هم بار دیگر به علت نگهداری مشروبات الکلی به ٨ ماه حبس محکوم می‌شود. او بار دیگر در سال ٩٧ در حالی که مست بوده بر روی موتورسیکلت درحال رانندگی پر خطر و بدون گواهینامه دستگیر می شود. حتی نامبرده درمقاطع مختلف زمانی به اتهاماتی مانند :آدم ربایی، تهدید، اعمال منافی عفت وسرقت نیز تحت تعقیب قرار می‌گیرد. نهایتا حکم فرد موصوف پس از طی تشریفات کامل قانونی به مرحله اجرا در می آید.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: بدیهی است اتخاذ رویه‌های ناصواب و نادیده انگاشتن اصول اخلاقی و تقطیع واقعیت در زمینه انتشار اینگونه اخبار با اهداف مغرضانه، نمی‌تواند حقیقت را از چشم تیز بین افکار عمومی پنهان کند.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.