جزئیات سرقت ۱۴۳ هزار یورویی در تهران

جزئیات سرقت ۱۴۳ هزار یورویی در تهران

پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سارقان زورگیری خبر داد که به بهانه صدور ویزا و اقامت در خارج از کشور ۱۴۳ هزار یورو را به سرقت بردند.

به گزارش مشرق، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از انهدام اعضای باند ۴ نفره ای که به بهانه صدور ویزا و اقامت خارج از کشور از مالباخته ۱۴۳ هزار یورو زورگیری کرده بودند، خبر داد.
سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت: هشتم خرداد ماه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس و اعلام کرد، برای تهیه ویزا به همراه داشتن مبلغ ۱۴۳ هزار یورو به آژانس هواپیمایی واقع در حوالی شیخ بهائی مراجعه و اعضای این آژانس اموالم را با زورگیری سرقت و از محل متواری شدند.

بیشتر بخوانید:

سرقت دوچرخه بهانه رسیدن به عشق قدیمی

قاتل ۲ برادر: پسرانم باعث از بین رفتن آبروی خانوادگی‌مان شده بودند

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود : با عنایت به حساسیت موضوع ، پرونده بصورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم قرار می گیرد که در گام نخست تحقیقات طی بازدید از محل سرقت مشخص می شود سارقان ۳مرد و یک زن بودند که با اسناد مجعول هویتی آژانس هواپیمایی اجاره کرده و با ترغیب سوژه به آوردن وجوه نقدی به محل آژانس، دست و پا وی را بسته و وجوه نقدی اش را سرقت و متواری شده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت : کارآگاهان با جمع بندی سرنخ های بدست آمده و بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم موفق به شناسایی ۳تن از سارقان در محدوده جنوب شرق تهران می شوند.

وی افزود: در یک عملیات موفق پلیسی در نهم تیرماه هر ۳ متهم پرونده به نام های میلاد، حسن و سینا دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافتند و هر سه متهم پس از دستگیری صراحتاً به زورگیری از مال باخته به سرکردگی خانمی به نام شیما اعتراف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد : با انجام اقدامات پلیسی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان بیست و یکم تیرماه سرکرده باند نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و هر ۴ متهم به سرقت از مالباخته به میزان ۴۳هزار یورو اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح سرکرده باند و ایادی وابسته حسب دستور بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران متهمان با قرار صادره تحت الحفظ برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند .

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.