حمایت از یک فیلم «ضدایرانی» به بهانه قتل خانوادگی!

مشرق نیوز

mshrgh.ir/1077095
mshrgh.ir/1077095

کد خبر ۱۰۷۷۰۹۵

تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۹ – ۰۷:۳۰

 1. جامعه

حمایت از یک فیلم «ضدایرانی» به بهانه قتل خانوادگی!

رومینا اشرفی

قتل دردناک و غیرانسانی یک دختر نوجوان، بهانه‌ای شد تا بار دیگر رسانه‌های زنجیره‌ای و دولتی به حمایت از یک فیلم ضدایرانی بپردازند!

به گزارش مشرق، پس از قتل دلخراش رومینا اشرفی توسط پدرش، بسیاری از رسانه‌های زنجیره‌ای و حامیان دولت در فضای مجازی، به تبلیغ و حمایت از فیلم ضدایرانی و ضداسلامی «خانه پدری» پرداختند! حتی برخی از روزنامه‌های زنجیره‌ای، تصاویر این فیلم را در کنار تصویر مقتول در صفحه اول خود منتشر کردند.

بیشتر بخوانید:

کدام غیرت، داس را به دست قاتل رومینا داد؟

فیلم/ بازتاب‌های ماجرای قتل دختر ۱۴ ساله به دست پدرش در فضای مجازی

چه کسانی با خون رومینا کاسبی می‌کنند؟

طنز ماجرا این است که برخی از رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای وابسته به دولت و جریان به اصطلاح اصلاح‌طلبی مدعی شده‌اند که اگر فیلم «خانه پدری» اکران می‌شد، شاید شاهد رخداد این قتل خانوادگی نبودیم! این درحالی است که فیلم «خانه پدری» به طور آشکار به‌ترویج خشونت و عادی‌سازی قتل خانوادگی می‌پردازد!

علاوه‌بر این، این فیلم ظاهرا قتل یک دختر توسط پدر و برادرش را سوژه قرار داده است، اما استفاده پررنگ و موکد فیلم از نمادهای ملی و مذهبی «خانه پدری» را به فیلمی ‌ضدایرانی و ضداسلامی تبدیل کرده است. این فیلم که از نظر ساختاری بسیار مغشوش و ضعیف ارزیابی می‌شود و فاقد فرم و حتی قصه‌ای درخور توجه است، بدون اینکه به عوامل و زمینه‌های روانی و اخلاقی و جامعه‌شناختی موضوع خود بپردازد، با نگاهی سطحی، اقدام به قتل دختر توسط پدر را به فرهنگ ایرانی و اسلامی و ارزش‌ها و سنت‌ها نسبت داده است.

منبع: کیهان

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
× لغو پاسخ

نام

ایمیل

نظر شما *

captcha

* لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

نظرات

 • انتشار یافته: ۱۷
 • در انتظار بررسی: ۱۳
 • غیر قابل انتشار: ۱۱
 • IR

  ۰۸:۲۰ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۱۴ ۱۰

  پاسخ

  بازار سینما کساد است خانه پدری یک فیلم ساخته ذهنی است که تجربه تلخی را دیده و حال مریض شده دارد عقده های درونی جامعه اطراف خود را فاش می کند اما این جامعه کجا و چه زمانی است کسی نمی داند انها برای جلب و فروش بیشتر به انتحار فرهنگی دست زده تا پولی به جیب زده چند فریب خورده القا پذیر هم الگو بگیرند و فاجعه ساز شوند ان وقت می گویند چرا می گویید فیلم های ایرانی استانداردهای روانی را رعایت نکرده سیاه است و سازندگان سواد روانشناسی ندارند و از پیامد آثار خود بیمی ندارند در حالی که فیلم های ناسالم حق اکران عمومی ندارد و اکران می شود و این فیلم ها مربوط به گروه خاصی است نه همه؛ قتل ناموسی وجود دارد و جنایت همیشه و همه جا پیش می آید ولی ترور فرهنگ خودی ناشی از ناآگاهی است، پیام فیلم های ایرانی این است، " فرهنگ ایرانی بد است، غم و گناه و مصیبت و بدبختی و جهالت است ایرانی ها آدم های بدی هستتد، دنیا بفهمید! " خدایی این طور نکنید دلسوزی شما از بیرحمی بدتر است نکنید این دوستی خاله خرسه را تمامش کنید و موارد استثنا را تعمیم به عام ندهید!

 • سید
  IR

  ۰۸:۲۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۱۷ ۹

  پاسخ

  مسئله و مشکل اصلاح طلبان تهوع آور اسلام است و هرچیزی که سبب تضعیف این شریعت شود برای شان خوش آیند است!!

 • مزیدی
  IR

  ۰۸:۲۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۱۵ ۱۴

  پاسخ

  مگه شما همه چیزو میدونید که به پدرش میپرید؟
  پدرش کاملا مقصر نیست به نظر من!
  دختری که با فرهنگسازی غربگدایان فاسد و همجنسباز هنجارشکنی میکنه اون اصلا گنهکار نیس؟؟؟!
  اگر دخترش به صورت نامشروع باردار میشد آیا به نظر شما پدرش و خانواده اش به چه اندازه ضربه میخوردند و مگر حکم زنا اعدام نیس؟
  هرچند نظرم بر حمایت کامل از پدرش نیس.

  • عقده ای نباش
   IR

   ۰۹:۱۸ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۹ ۷

   مصداق بارز یک کوته فکر که پتانسیل اینو داره ابوبکر بغدادی یا بن لادن جدید بشه..حکم زنا اعدامه ایا؟ هر زنایی؟و بعد کجای اسلام اعدام از طریق سر بریدن با داس اومده؟بیار ببینیم نص معتبرشو..شاید تو قران و حدیث جدید اوردی و بقیه بی خبرن.البته کوته فکرایی مثل این یارو در کامنتای مشرق به وفور پیدا میشن….ختم الله علی قلوبهم وعلی سمعهم وعلى أَبْصَارِهِمْ غشاوه

  • IR

   ۰۹:۳۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۱۳ ۳

   فرهنگ منحط غرب تا کوچه پس کوچه های دور افتاده ترین شهرستانهای ما نفوذ کرده و ما یا مشغول نزاع باهم هستیم یا مشغول تفکر پای چپ و راست. هیهات

  • IR

   ۱۱:۱۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۲ ۰

   اولا حکم زنای غیرمحصنه اعدام نیست و صرفا شلاقه. ثانیا خود اثبات زنا کلی شرایط داره و شما حق نداره بگی زنا کردند. ثالثا حکم کسی هم که رو هوا به اینو اون نسبت زناکار بودن میده هم شلاقه! یعنی با همون آدم برابره… خود شما الان این حرفت مجازات شلاق داره. بعد هم به فرض محال که اعلام بوده، کجای قانون نوشته پدرش حق داشته شخصا حکم اعدام رو اجرا کنه؟ طرف قاضی بوده؟ مامور عدالت بوده؟ چه کوفتی بوده؟ ناراحت بوده میرفته از پسر و دخترش شکایت میکرده، می رفته به پلیس خبر میداده. همین شماهایی که دین رو پوستین وارونه کردید، به دین ضربه می زنید. وقتی چیزی رو نمیدونید لازم نیست دایه مهربونتراز مادر برای دین بشید.

  • IR

   ۱۱:۱۹ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۳ ۰

   حکم زنای غیر محصنه طبق آیه ۲ سوره نور فقط صد ضربه شلاق است. اما بالاغیرتا شما که نگذاشتید که این دختر شرعا ازدواج کند می گذاشتید حکم شلاق رویش اجرا شود؟

 • کوروش بزرگ
  IR

  ۰۸:۳۸ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۲ ۲۱

  پاسخ

  ایرانی ها نابود خواهند شد به سوی باختر غرب

  • کمبوجیه
   IR

   ۰۹:۵۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۱۰ ۱

   شما کوروش نیستی او خواستار ایرانی بزرگ و قدرتمند بود و نه نابودیش.

  • محمد

   ۱۰:۱۵ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۶ ۰

   داداچ داری اشتباه میزنی

 • ای خدا
  IR

  ۰۸:۵۹ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۹ ۶

  پاسخ

  حالا هرکدام برا خودتون یه کلاه بسازید ,خسته شدیم از دستتون در توجیه تون همیشه بازه .

 • عقده ای نباش
  IR

  ۰۹:۱۱ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۱۶ ۲۰

  پاسخ

  سینما رو بسپارن دست شما فقط باید ده نمکی فیلم بسازه.. و سلحشورم از تو قبر برگرده بیاد فیلم بسازه و لا غیر
  دکتر!!!!!!!!!!!خخخ وحید یامین پور هم بشه وزیر ارشاد با تحصیلات اکابر البته

  • IR

   ۱۱:۲۰ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۶ ۲

   انصافا فکر خوبی است. ده نمکی با سابقه نویسندگی و روزنامه نگاری و فیلم سازی . فعالیتهای انقلابی و فرهنگی برای وزارت ارشاد یک گزینه ایده آل است.

 • IR

  ۰۹:۵۸ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۷ ۲

  پاسخ

  منفعت پدر ومادروخواهروبرادر نمی شناسد اینها بر گرفته از دهن فرهنگ دیدهای اون طرف اب هست

 • Allcod11
  IR

  ۱۰:۲۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۵ ۴

  پاسخ

  خانه پدری ی فیلم دروغ و تخیلی نیست ، خانه پدری همیشه داره تو این مملکت تکرار و تکرار میشه حداقل برا ما خوزستانی ها چون تایفه گری خیلی بیشتره روزانه این فیلم با بازیگرای جدید و قربانی های جدید داره اتفاق میفته هنوز چند هفته نگذشته که پسر و دختری یکی لر و یکی عرب از هم خوششون میاد و خاستگاری میکنه خانواده ها قبول نمیکنن و پسر دختر با هم فرار میکنن بعد یک هفته پیداشون میکنن پسره رو به قصد کشت میزنن و دختره رو میبرن خونه تمام بزرگ های تایفه رو جمع میکنن و برادر دختر دو تیر خالی میکنه تو سینه و دختره و تمام به زندگیش پایان میده حالا سوال من اینه کی شدیم خدا کی شدیم قاضی کی شدیم عزرائیل که جون انسان ها رو بگیریم. خانه پدری روزانه داره تو زندگی ما تکرار میشه فقط خودمون رو زدیم به نفهمی و نمیخوایم قبولش کنیم ، و این متن که شما منتشر کردید یکی از چرت ترین متن های بود که خوندم چون شما هم یک نفهم هستید و خودتون رو زدین به نفهمی.

  • IR

   ۱۱:۴۳ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

   ۳ ۳

   بله وتنهاکاری که اینا برای رفع این مشکل تلخ انجام میدن توجیه وندیدن وتکذیبه:)

 • امید
  IR

  ۱۱:۴۴ – ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

  ۵ ۱۳

  پاسخ

  یک دخترک هرزه را اینقدر گنده نکنید. تو خیابون که قدم بزنی نمونه این دخترک های هرزه را زیاد می بینید که هر گونه بی عفتی انجام می دهند و پلیس هم کاری به کارشون ندارد.

این مطالب را از دست ندهید….

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.