دادستانی تشکیک در سن محکوم‌ به قصاص سقزی را رد کرد

به گزارش عصر سه شنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی اجرای حکم شایان سعیدپور، محکوم‌ به قصاص نفس که در یک نزاع دسته جمعی مرتکب قتل شد و موفق به جلب رضایت اولیای دم نشد، ادعاهایی مبنی بر تشکیک در سن این محکوم‌ در زمان اجرای حکم و خودداری از ورود مادر مقتول برای اعلام رضایت از سوی رسانه‌های معاند مطرح شد.
دادستان عمومی و انقلاب استان کردستان در تشریح چگونگی ارتکاب قتل از سوی شایان سعیدپور، گفت: وی در یک نزاع دسته جمعی در شهر سقز، عامدانه مرتکب قتل شد که دقیقاً عمدی بودن و انطباق آن با شرایط قتل عمد، کاملاً محرز و مبین بوده است.
محمد جباری ادامه داد: پرونده با دقت زیادی مورد بررسی قرار گرفت که بعد از طی مراحل قانونی، در دیوان عالی کشور تأیید و در نهایت، این حکم امروز (سه شنبه) اجرا شد.
وی اظهار کرد: این فرد در زمان ارتکاب جرم، به سن قانونی و شرعی بلوغ عقلی رسیده بود و در این زمینه هیچ ابهامی وجود ندارد.
دادستان عمومی و انقلاب استان کردستان اضافه کرد: مرجع قضایی، فرصت های متعددی برای قاتل در اختیار قرار داده بود تا وی بتواند رضایت اولیای دم را جلب کند و در این میان مرجع قضایی نیز تلاش زیادی برای جلب رضایت کرد؛ اما در نهایت، اولیای دم رضایت ندادند و حکم قصاص اجرا شد.
جباری با رد این ادعا که از ورود مادر مقتول به زندان برای اعلام رضایت و بخشش خودداری شده است، تصریح کرد: مادر مقتول وکالتی به پدر مقتول داده بود و اصلاً حضور نداشت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.