"داوود سرخوش شهری"؛ تشابه اسمی یا اولین فوتی مرتبط با طبری؟

"داوود سرخوش شهری"؛ تشابه اسمی یا اولین فوتی مرتبط با طبری؟

اسم خاص جلسه امروز محاکمه طبری، "داوود سرخوش شهری" بود؛ فردی که نامش اگر تشابه اسمی با فرد موردنظر محاکمه امروز نداشته باشد، ۵ سال پیش فوت کرده است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، در جلسه امروز رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان این پرونده، اسم یک نفر به دفعات توسط قاضی، نماینده دادستان و حتی متهمان به میان آمد؛ "داوود سرخوش شهری"

در بخشی از جلسه امروز طبری در پاسخ به سوال قاضی درباره آشنایی با سرخوش گفت: یک بار او را دیدم و هیچ مراوده مالی نداشتم و ۴۰۰ میلیون را از مشایخ گرفتم. از شخصی شکایت داشت که به او گفتم باید به سازمان بازرسی مراجعه کنی.

قاضی گفت: براساس ردیابی مالی انجام شده چکی که توسط سرخوش صادر شده بود توسط مشایخ برداشت شده و به حساب شما واریز شده است.

متهم طبری گفت: بله هر ۴ فقره اینگونه بوده است.

قاضی گفت: اظهارات سرخوش را قبول دارید؟

متهم طبری افزود: اصلا ندیده‌ام.

قاضی گفت: سرخوش در اظهاراتش گفته که مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از شهرداری طلب داشتم و موضوع را به طبری گفتم که به من پاسخ داد هزینه دارد و باید ۴۰۰ میلیون تومان بدهی که سرخوش قبول کرده است.

متهم طبری پاسخ داد: نظری ندارم و یک بار بیشتر سرخوش را ندیدم، بیان تکمیلی در این بحث را وکلیم ارائه می‌کند.

متهم مشایخ نیز با بیان اینکه سال ۸۸ دو چک به من دادند که آن را وصول کنم؛ از منشأ چک اطلاعی ندارم و صدوقی و سرخوش را نمی‌شناسم و مبلغ را به طبری دادم، خطاب به طبری ادامه داد: می‌گویید با نجفی مشکل داشتم، این صحبت‌ها چیست؟ هم من را خراب می‌کنید و هم رفیقتان را حداقل حقیقت را بگویید. من اصلا نمی‌دانستم این ۴۰۰ میلیون تومان برای چه کسی است، طبری از من خواهش کرد و گفت که این کار را برای من انجام بده و من هم آن را انجام دادم.

بعد از اظهارات متهم مشایخ نماینده دادستان از قاضی خواست فیلمی در مورد مواجهه حضوری سرخوش و طبری به نمایش دربیاید؛ چراکه به عقیده نماینده دادستان این فیلم قرائن خوبی بر موضوع پرونده است؛ بنابراین گزارش فیلم مذکور در دادگاه به نمایش درآمد که پیرامون اظهارات فرهاد مشایخ درباره پولشویی به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۸۸ برای اکبر طبری در مورد پرونده داوود سرخوش بود.

قهرمانی همچنین در ادامه دادگاه امروز گفت: سازمان بازرسی کل کشور زمانی که به ردیابی وضعیت مالی سرخوش ورود می‌کند مشخص می‌شود در تاریخ ۸۸.۰۲.۲۳ مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان طی یک فقره چک به حساب فرهاد مشایخ واریز شده است. پرونده سرخوش به جریان می‌افتد و رأی او قطعی می‌شود؛ سازمان بازرسی کل کشور در ادامه‌ تحقیقات، ردیابی لایه دوم را شروع می‌کند. در این ردیابی مشخص می‌شود که در تاریخ ۸۸.۰۲.۳۱ مشایخ ۴۰۰ میلیون تومان را تبدیل به ۲ فقره چک می‌کند که این چک‌ها به حساب بانک پارسیان طبری می‌رود.

اما داوود سرخوش شهری کیست؟

داوود سرخوش شهری یکی از متهمان پرونده اختلاس از بیمه ایران است که مرداد سال ۹۲ با حکم دادگاه نسبت به بخشی از اتهامات خود در این پرونده، به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده بود.

سرخوش، در روزهای ابتدایی مهر ماه سال ۹۴ پس از اینکه به دلیل شرایط نامناسب جسمی به بیمارستان منتقل شده بود، به دلیل سکته قلبی فوت کرد.

یکی از محکومان پرونده اختلاس از بیمه ایران فوت کردداوود سرخوش‌ در زندان فوت نکرده استمهره طبری برای شناسایی طمعه‌ها که بود؟ /"بدون تاریخ، بدون امضا"؛ پیش‌نویس بازپرس در خانه طبری

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.