دستگیری باند سارقان مسلح منازل پایتخت

مشرق نیوز

mshrgh.ir/1082478
mshrgh.ir/1082478

کد خبر ۱۰۸۲۴۷۸

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ – ۱۴:۲۴

  1. جامعه

دستگیری باند سارقان مسلح منازل پایتخت

دستگیری باند سارقان مسلح منازل پایتخت

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳ سارق منزل و مالخر اموال سرقتی که تحت عنوان مامور دولتی وارد منزل مال باخته شده و با تهدید و بستن دست و پای ساکنان منزل، مرتکب سرقت شده بودند، خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت: سی ام فروردین یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از سرقت اموال منزلش توسط ۳ سارق زورگیر با استفاده از سلاح سرد و بستن دست و پای ساکنان منزل اعلام شکایت کرد.

وی بیان کرد: با ثبت اظهارات شاکی، پرونده تشکیل شده و برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۲۴ قلهک با دستور معاون ارجاع دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع و در اختیار تیم مبارزه با سرقت پایگاه قرار گرفت.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: محتویات پرونده حاکی از آن بود، ۳ مرد با یک دستگاه موتورسیکلت وارد منزل شاکی در حوالی خیابان دروس شده و پس از سرقت با همان وسیله نقلیه از محل گریختند.

بیشتر بخوانید:

۶۵ درصد از سارقان تهران در این شهر سکونت ندارند

ماجراهای هولناک تبهکار زندانی! +عکس

ماجرای دستبرد تبهکاران مخوف به محموله طلا +عکس

وی با اشاره به اینکه در بررسی از صحنه جرم تعدادی سربرگ یکی از نهادهای دولتی به عنوان اولین سرنخ از سارقان در محل یافت شد، در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد سارقان با مراجعه به مراکز خرید و خود پرداز بانک، وجوه داخل کارت‌ها را برداشت کرده اند.
این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات میدانی تصویر واضح ۲ تن از سارقان به دست آمد و در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که سارقان سابقه دارد بوده و قبلا تحت همین عنوان دستگیر شده اند.
وی تصریح کرد: کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه یکی از سارقان زورگیر به نام "بهرام" که سر کرده باند بود را در محدوده میدان "بهاران" شناسایی کنند و بدین ترتیب با هماهنگی‌های قضایی وی در مخفیگاهش دستگیر شد.
رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه در رصد اطلاعاتی به دست آوردند که یکی از متهمان پس از سرقت به شهر اهواز گریخته است. توضیح داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، دو متهم دیگر پرونده نیز به نام "سلیم" در شهرک والفجر و "هادی " پس از بازگشت به شهر تهران در حوالی خیابان ابوذر دستگیر شدند.
دستخال در ادامه اظهار داشت: هر سه متهم در بازجویی‌های تکمیلی به سرقت از منزل شاکی اعتراف و اظهار داشتند که اموال مسروقه را به فردی به نام "هانی" فروخته اند که در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و کارآگاهان موفق شدند ضمن دستگیری مالخر تعدادی از اموال مسروقه را کشف و با دستور قضایی به مال باخته تحویل شد.
وی گفت: سر کرده باند به نام بهرام صراحتاً اعتراف کرد: پس از آنکه تحت عنوان ماموران یکی از نهادهای دولتی وارد منزل شاکی شدیم با بستن دست و پای شاکی ۱۵ برگ چک در مجموع به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال، ۶ دستگاه موبایل و ۴۰۰ میلیون ریال وجه نقد، لپ تاپ و تعدادی ارزهای خارجی سرقت و پس از سرقت کل موجودی کارت‌های بانکی را برداشت کردیم.
رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان با دستور قضایی هر سه متهم روانه زندان شدند.

منبع: میزان

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
× لغو پاسخ

نام

ایمیل

نظر شما *

captcha

* لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

این مطالب را از دست ندهید….

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.