دستگیری سارقان مامورنما در ۴۸ ساعت

دستگیری سارقان مامورنما در ۴۸ ساعت

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سه سارق مسلح که از یک صراف ۱۳۰ هزار دلار سرقت کرده بودند خبر داد.

به گزارش مشرق، رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری سه سارق مسلح که از صرافی ۱۳۰ هزار دلار سرقت کرده بودند خبر داد و گفت: متهمان خود را مامور به مالباخته معرفی و اموالش را سرقت کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

حفر تونل برای سرقت از خانه زوج پزشک

سردار علیرضا لطفی در تشریح این خبر گفت: در اواخر تیرماه امسال مردی ۳۰ ساله با مراجعه به دادسرای امورجنایی تهران از وقوع سرقت مسلحانه ۱۳۰ هزار دلاری در محدوده مرزداران توسط سه مرد ناشناس که خود را مأموران مبارزه با مفاسد اقتصادی معرفی کرده بودند، خبر داد و اعلام شکایت کرد.

وی بیان داشت: پرونده با موضوع سرقت مسلحانه با غصب عناوین دولتی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۲۷ تهران به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: شاکی با حضور در اداره یکم به کارآگاهان اظهارکرد که ساعت ۲ بعد از ظهر چهاردهم تیر ماه در حال انتقال ۱۳۰ هزار دلار به صرافی واقع در محدوده مرزداران بصورت پیاده بودم که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با پلاک سبز نظامی به همراه دو سرنشین و یک دستگاه موتورسیکلت طرح تریل تک نفره مسیر تردد مرا بستند.

سردار لطفی تصریح کرد: شاکی ادامه داد، این افراد که لباس شخصی به تن داشتند و با نشان دادن کلت کمری ، دستبند و بی سیم و کارت شناسایی سبز رنگ گفتند که از مأموران مبارزه با مفاسد اقتصادی هستیم و شما باید با ما بیایید و مرا سریع سوار خودرویشان کردند. پس از بازرسی بدنی و سرقت دلارها مرا در همان محدوده پیاده کردند و متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی پایتخت افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی به محل وقوع جرم رفته و با انجام تحقیقات پلیسی، به سرنخی از حضور یکی از مجرمان به هویت فرشاد ۴۵ ساله ساکن محدوده آزادی دست یافتند.

سردار لطفی در ادامه با اشاره به اینکه سایر اعضای این باند نیز شناسایی شدند، بیان داشت: پس از هماهنگی قضایی در روز سی ام تیرماه کارآگاهان در چندین عملیات پلیسی هم زمان موفق به دستگیری تمامی اعضای این باند شدند.

وی اعلام کرد: فرشاد در تحقیقات مقدماتی اظهار داشت که به اتفاق دو تن از دوستانش به نام های" رسول و سعید" سرقت مسلحانه از شاکی را انجام داده و رسول نقشه سرقت را طراحی کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران توضیح داد: رسول تحقیق یکی از متهمان گفت که در حدود سه سال پیش در صرافی واقع در بازار مشغول به کار بوده و از آنجایی که نسبت به شاکی شناخت داشت نقشه سرقت از وی را طراحی کرد و با تهیه تجهیزات پلیسی قلابی ولی مشابه اصلی و جعل پلاک یکی از ارگان های نظامی نقشه خود را عملی کرد . در روز سرقت نیز وی و فرشاد با خودروی پژو۴۰۵ و سعید نیز با موتورسیکلت اش به عنوان اسکورت شاکی را چند ساعت تعقیب کرده و در یک فرصت مناسب در محدوده غرب تهران خود را مأموران مبارزه با مفاسد اقتصادی معرفی و پس از سرقت دلارهای وی، بلافاصله گریختند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سارق جوان در ادامه گفت که دلارها را در یکی از استان های همجوار تهران مخفی کرد تا در فرصت مناسبی بین خودشان تقسیم کنند که مجال این کار نشد و دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام اینکه کارآگاهان در بررسی سوابق کیفری رسول بدست آوردند وی در چند سال اخیر دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت با جعل عناوین دولتی است، خاطر نشان کرد: با عنایت به زحمات بی وقفه همکارانم در اداره یکم و دستگیری ظرف کمتر از ۴۸ ساعت تمامی اعضای این باند سرقت, متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس دادسرای جنایی تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف دلارهای مسروقه و سایر جرایم در اختیار کارآگاهان اداره یکم هستند.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.