دعوت دستگاه قضایی از فعالان اقتصادی برای تحقق جهش تولید

به گزارش روز دوشنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، دستگاه قضایی اعلام کرد: در راستای حمایت از تحقق شعار سال ۱۳۹۹ و تأکید مقام معظم رهبری بر نقش قوه قضائیه در تحقق جهش تولید و رفع موانع، دستگاه قضایی در نظر دارد دستورالعملی جهت تحقق شعار سال به عنوان برنامه اقدام قوه قضائیه در حمایت از تولید در محورهای ذیل تهیه کند.

قوه قضائیه از اساتید، صاحب­نظران و فعالان اقتصادی درخواست کرد تا دستگاه قضا را در جهت تدوین متن نهایی این دستورالعمل یاری کنند.
بر اساس گزارش دستگاه قضایی موارد درخواست شده در تهیه این دستورالعمل عبارتند از : هدایت نقدینگی به سمت تولید، جلوگیری از رونق یافتن فعالیت‌های غیر مولد، افزایش توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها برای تولید، پیگیری بدهکاران کلان بانکی، جلوگیری از فرار مالیاتی، مبارزه با قاچاق سازمان یافته، بهبود رویه‌های گمرکی، کاهش اطاله دادرسی پرونده‌های قاچاق سازمان یافته، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، حمایت از ساخت داخل، جلوگیری از خرید کالای خارجی توسط دستگاه‌های دولتی و عمومی، حمایت از تولید در بخش کشاورزی و تسهیل صدور مجوزها.
دستگاه قضایی از اساتید، صاحب­‌نظران و فعالان اقتصادی درخواست کرد نظرات و پیشنهادات خود را از طریق بخش نظرات، تلفن ۸۸۹۶۵۱۲۷-۰۲۱، نمابر ۸۸۹۹۱۵۳۱-۰۲۱ ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.