رئیس شورای عالی قضایی عراق از رئیسی برای سفر به بغداد دعوت کرد

رئیس شورای عالی قضایی عراق از رئیسی برای سفر به بغداد دعوت کرد

به گزارش ایرنا، «علیزاده طباطبایی» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق امروز با «فایق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران از همکاری قوه قضائیه عراق برای استرداد تعدادی از محکومان ایرانی زندانی در عراق به ایران تشکر کرد.

به دنبال رایزنی‌های فشرده سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با مقامات قضایی عراق، ۲۱ محکوم ایرانی دوازدهم آبان ماه از عراق به ایران منتقل شدند.

رئیس شورای عالی قضایی عراق نیز در این دیدار از حجت الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه ایران برای سفر به بغداد دعوت کرد.

رئیس شورای عالی قضایی عراق تیرماه سال گذشته ضمن سفر به ایران، با رئیس قوه قضائیه دیدار و درباره روابط قضایی بین دو کشور بحث و تبادل نظر کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در آن دیدار با بیان اینکه مناسبات دو کشور صرفاً محدود به همسایگی نیست، تصریح کرده بود: همسایگی برای ما بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن، رابطه و مناسبات بسیار عمیق و نزدیکی است که ریشه در باورهای مشترکمان دارد و آنچه امروز ما را کنار هم قرار می‌دهد، باورها، اعتقادات و فرهنگ دو ملت است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرده بود که زمینه آزادی زندانیان ایرانی در عراق از طریق وزارت خارجه و با همکاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی فراهم شود.

رئیس قوه قضاییه در آن دیدار با اشاره به توسعه مناسبات بین ایران و عراق در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، بر ضرورت گسترش روابط قضایی دو کشور تاکید کرده و افزوده بود: تبادل تجربیات میان دستگاه قضایی دو کشور می‌تواند بسیار موثر باشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.