رزمایش مدافعان سلامت زندان‌های استان تهران برگزار شد

به گزارش روز سه شنبه اداره کل زندانهای استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه بررسی آمادگی شبانه روزی زندان‌ها برای پیشگیری از بروز بیماری کرونا، گفت: رزمایش مدافعان سلامت زندان‌ها صبح امروز سه شنبه به صورت همزمان در زندان رجایی شهر، بازداشتگاه اوین، کانون اصلاح و تربیت، اردوگاه فشافویه و ندامتگاه‌های شهرری، قزلحصار، ورامین، دماوند و تهران بزرگ برگزار شد.

حیات الغیب اظهارداشت: با توجه به شیوع این ویروس در کشور و بر اساس تأکیدهای ریاست سازمان زندان‌ها، وضعیت سلامتی زندانیان با دقت بسیار کنترل می شود.

وی ادامه داد: از زمان شروع بحران شیوع کرونا در کشور، در راستای اجرای برنامه ها و دستورات سازمان زندانها، کارکنان زندان‌های استان تهران همراه با سایر استان ها، ضمن آماده باش کامل و منسجم و همکاری گسترده با مراجع قضایی در اعزام مددجویان واجد شرایط به مرخصی، روزانه اقدام به ضدعفونی اماکن زندان کردند.

حیات الغیب اضافه کرد: در این رزمایش که با حضور مدیران، کارکنان و نیز پزشکان، پرستاران و کادر درمانی ادارات بهداشت و درمان زندان‌های استان برگزار شد، مراحل پذیرش زندانی جدیدالورود، قرنطینه، بیماریابی و انتقال وی به بیمارستانهای سطح شهر، شناسایی زندانیان با بیماری های زمینه ای مانند تنگی نفس و نیز اقدامات پیشگیرانه از جمله توزیع دستکش و مواد ضدعفونی و حفظ فاصله اجتماعی اجرا شد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران با اشاره به زحمات ارزشمند و جهادگونه کارکنان سنگر اصلاح و تربیت که گمنام هستند، گفت: در محیط بسته زندان، پیشگیری از بروز بیماری پرخطر مانند کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است و ما موظف به حفظ سلامتی زندانیان در کنار ارتقای امنیت و برقرار آرامش روانی برای آنان و خانواده هایشان هستیم.

وی اضافه کرد: پزشکان و کادر درمانی شاغل در زندان‌ها، ضمن حضور جهادی و شبانه روزی، با معاینه روزانه افراد مشکوک، به صورت شبانه روزی، آماده ارائه خدمات درمانی و اعزام به بیمارستان های تخصصی سطح شهر با رعایت تمام موازین بهداشتی و قرنطینه هستند.

حیات الغیب با اعلام توزیع منظم و روزانه ماسک و مواد ضدعفونی بین زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه گفت: علاوه بر این تمام این سه گروه به صورت روزانه مورد تب سنجی قرار می گیرند و اگر کسی مشکوک باشد حق ورود به مجموعه زندان و همچنین اداره کل را ندارد.

وی همچنین افزود: نظیر این رزمایش به صورت دوره ای در طول سال و با موضوعات مختلف برگزار می شود تا کارکنان زندان های استان تهران آمادگی مواجهه با هر گونه بحران یا خطر را داشته، در جهت ارتقای امنیت و سلامتی زندانیان گام بردارند.

براساس این گزارش، رزمایش مدافعان سلامت زندان‌ها با شعار تلاش برای مقابله با ورود کرونا، ضمن نظارت دکتر مجیدرضازاده رئیس اداره بهداشت و درمان اداره کل زندانهای استان تهران ساعت ۱۰ صبح امروز ۲۶ فروردین به صورت همزمان با حضور تمام کارکنان اداری، شیفتی، پزشکان، پرستاران و سربازان وظیفه برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.