رسیدگی به وضعیت رفاهی زندانیان زن در اولویت است

رسیدگی به وضعیت رفاهی زندانیان زن در اولویت است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل زندان های استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب در بازدید از ندامتگاه زنان استان تهران، وضعیت رفاهی آنان را بررسی و بر لزوم نگاه خاص قضات و مددکاران به شرایط ارتکاب جرم از سوی آنان و گسترش رأفت اسلامی در خصوص مجازات های جایگزین حبس تأکید کرد.

وی با تأکید بر لزوم ارائه خدمات بیشتر به مادران زندانی اظهار داشت: خوشبختانه تحولات عمرانی، بهداشتی، رفاهی و آموزشی عظیمی در زندان های استان به ویژه ندامتگاه زنان روی داده که نتیجه آن ارتقای خدمات و حفظ حقوق شهروندی این قشر آسیب پذیر بوده است.

حیات الغیب خاطرنشان کرد: بیشترین فعالیت در عرصه نوسازی و زیباسازی زندان های استان در این ندامتگاه طی یک سال اخیر اتفاق افتاده است و با تلاش مدیر و کارکنان زندان زنان، تا حد ممکن مشکلات این مرکز در تمام بخش ها حل شده، روند خدمات به صورت مستمر ادامه دارد.

مدیر کل زندان های استان تهران اضافه کرد: با نوسازی و تجهیز تمام اماکن و گسترش خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، رفاهی، مددکاری و دیگر نیازهای زندانیان زن، تلاش شده تا آسیب های فضای محدود زندان به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی مددکاران این ندامتگاه برای رفع مشکلات مددجویان زن و ارتباط بیشتر آنان با فرزندانشان تصریح کرد: اغلب زنان زندانی مادر یا سرپرست خانواده هستند و با ارتکاب جرایم و داشتن شاکی خصوصی، ناگزیر از نگهداری آنان در زندان هستیم ولی تمام کارکنان در بخش های مختلف مانند قضایی، مددکاری، بهداشت و درمان و روانشناسی با همت وصف ناپذیر، زمینه مناسبی فراهم کرده اند تا زندانی دغدغه ای نداشته باشد و فرزندان و خانواده اش نیز تحت حمایت قانونی قرار می گیرند.

حیات الغیب با تأکید بر لزوم نگاه خاص قضات و مددکاران به شرایط ارتکاب جرم از سوی آنان و گسترش رأفت اسلامی در خصوص مجازات های جایگزین حبس گفت: در شرایطی که دنیا درگیر بیماری کرونا شده، کادر درمان زندان با نظارت و کنترل شدید، مانع ورود ویروس می شود و دستورالعمل های قوه قضاییه و برنامه های ابلاغی سازمان زندان ها بر کاهش جمعیت کیفری و مرخصی زندانیان به ویژه زندانیان زن که خوشبختانه نسبت به مردان بسیار کمتر هستند، تأکید دارد.

براساس این گزارش، در این بازدید که علی رستمی معاون اداری مالی و علی اسماعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیتی نیز حضور داشتند، ضمن بازدید پنج ساعته از همه اماکن ندامتگاه، مشکلات مددجویان نیز مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم توسط مدیر کل زندان های استان تهران برای حل مشکلات صادر شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.