روز استقلال آمریکا به روز شرم حاکمان و حاکمیت این رژیم تبدیل شد

روز استقلال آمریکا به روز شرم حاکمان و حاکمیت این رژیم تبدیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های غربی نشان می دهد معترضان آمریکایی در اعتراض به سخنرانی ترامپ در مراسم روز استقلال آمریکا، در مقابل کاخ سفید پرچم این کشور را به آتش کشیدند و خواستار نابودی تمام نمادهای برده داری و تبعیض نژادی در سراسر ایالات متحده شدند.

شهرهای مختلف آمریکا در روزهای گذشته شاهد عملیات وسیع نیروهای امنیتی و پلیس برای دستگیری ده‌ها نفر از فعالان مدنی و افرادی است که در سازماندهی اعتراض‌های ضدنژادی علیه پلیس و دولت نقش داشته‌اند.

علی باقری روز دوشنبه در حاشیه‌ جلسه مسؤولان عالی قضایی در خصوص تحولات اخیر آمریکا اظهار داشت: «امروز بیش از هر زمان دیگری، دنیا هوشمندی راهبردی ملت ایران در ایستادگی در برابر زورگویی‌های رژیم آمریکا که در شعار "مرگ بر آمریکا" متبلور است، می‌ستاید، چراکه اکنون پرچم آمریکا حتی در داخل این کشور و در میان شهروندان آمریکایی نیز به‌عنوان نماد برده‌داری، نژادپرستی و سلطه‌گری شناخته می‌شود».

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه درادامه تصریح کرد: «آتش‌زدن پرچم آمریکا توسط شهروندان آمریکایی در روز استقلال، عملاً "جشنواره برپایی رژیم آمریکا" را به"سوگواره نژادپرستی و برده‌داری" در این کشور تبدیل کرد و "اعتراض و اشک" را جایگزین "شادی و خنده" نمود و موجب شد روز استقلال امریکا به روز شرم حاکمان و حاکمیت آمریکا تبدیل شود».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «فریاد اعتراض مردم آمریکا علیه حاکمان واشنگتن در کاخ سفید و کنگره در روز استقلال این کشور، بیش از پیش گستره و شدت بیگانگی حاکمیت و حاکمان آمریکا از توده‌های مردم و دغدغه‌های آنها را به افکار عمومی جهانی نشان داد و پوچ بودن ادعای لیبرال دمکراسی در ایجاد جامعه انسانی ِبرخوردار از رفاه مادی و آرامش معنوی را حتی نزد غربگرایان و غربزدگان برملا کرد».

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.