رییسی: آزادی ۶ هزار اسیر فلسطینی در معرض خطر کرونا ضروری‎ است

به گزارش شامگاه پنجشنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رییسی» در تماسی تلفنی با «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس که به مناسبت روز جهانی مستضعفین صورت گرفت، نیمه شعبان را روز امید برای مسلمان و همه بشریت خواند و ابراز امیدواری کرد به برکت این روز بزرگ و ایام ماه شعبان که به پیامبر اعظم (ص) تعلق دارد، بزودی آزادی فلسطین به دست توانای مجاهدان راه خدا رقم بخورد.
رییسی با بیان این ‎که آزادی قدس شریف از اشغال رژیم صهیونیستی مهم‌ترین آرزوی مردم ایران و مسلمانان جهان است، افزود: این‎ که امروز غزه در محاصره اشغالگران فلسطین قرار دارد، برای هیچ مسلمان و بلکه هیچ آزاده‎ای قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: صهیونیست‎ها در غزه، بزرگ‎ترین زندان جهان را درست کرده‎اند که مردم مظلوم و مسلمان غزه در آن در شرایط سختی زندگی‎ می‎کنند و آنچه بیش از همیشه ما را نگران می‎کند، تهدید جان آنها به‎خاطر شیوع ویروس منحوس کروناست.
رییس ستاد حقوق بشر با ابراز نگرانی از کمبود دارو و اقلام بهداشتی و خدمات پزشکی برای مردم غزه و محدودیت‎های ایجاد شده از سوی رژیم صهیونیستی در این زمینه، اظهار کرد: بدون تردید اقدام رژیم صهونیستی جنایت علیه بشریت است که مردم بی‎دفاع مسلمان را محاصره و از حقوق اولیه خود محروم کرده است.
رییس قوه قضاییه با بیان این‎که آزادگان جهان باید علیه ظلم به مردم فلسطین فریاد اعتراض سر دهند، افزود: سکوت سازمان ملل و سازمان‎های مدعی حقوق بشر در برابر ظلمی که امروز بر مردم غزه می‎رود، تعجب‎برانگیز و نشانگر آن است که آنها منافع سیاسی خود را بر حقوق بشر ترجیح می‎دهند.
رییسی همچنین از سکوت کشورهای منطقه در قبال جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه انتقاد کرد و گفت: امروز آزادی اسرای فسطینی که مظلومانه در بند رژیم صهیونیستی هستند و جان آنها به‌‎دلیل خطر ابتلا به کرونا تهدید می‎شود، از هر چیزی ضروری‎تر است.
رییس ستاد حقوق بشر تصریح کرد: سکوت سازمان‎ها و مجامع بین المللی و کشورهای عربی منطقه، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایاتش علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه تشویق می‎کند.
وی در بخش دیگری از تماس خود با هنیه، او را مجاهدی نستوه معرفی کرد که در برابر آمریکا و اسرائیل سنگری ساخته و خواب را از چشم صهیونیست‎ها ربوده و در ادامه خاطرنشان کرد: امروز بحمدالله ابتکار عمل و دست برتر با مجاهدان و نیروهای مقاومت است که جهاد و ایستادگی را مشی خود قرار داد‎ه‎اند.
رییس قوه قضاییه با بیان این‎که امروز جریان مقاومت به‎خاطر مجاهدت و ایستادگی در برابر مستکبران بیش از پیش نزد همه ملت‎ها عزیز و سربلند است، اظهار کرد: ترامپ با ترور سردار سرافزار شهید حاج قاسم سلیمانی مرتکب اشتباه بزرگی در کنار دیگر اشتباهاتش شد و تصور می کرد با شهادت او مقاومت و ضدیت با استکبار و آمریکا در منطقه دچار سستی می شود.
رییسی خاطرنشان کرد: امروز شهید سلیمانی زنده است و سلیمانی‎ها در گوشه‎گوشه جهان اسلام نقش‎آفرینی می‎کنند و هر ایرانی، هر فلسطینی، هر لبنانی و هر عراقی به تنهایی رسالت بزگ شهید سلیمانی در مبارزه با استکبار جهانی را بر دوش خود احساس می‎کند.
رییس قوه قضاییه با تقدیر از مواضع انقلابی حماس و به ویژه اسماعیل هنیه، گفت: مواضع انقلابی شما و همه مجاهدان راه خدا مورد تأیید ملت بزرگ ایران و همه مسلمانان جهان است و ما همواره دعاگویتان هستیم؛ همچنان که امام خامنه‎ای پیوسته تأکید داشته و دارند که مساله فلسطین و آزادی قدس شریف، مسأله اول جهان اسلام است.
رییس دفتر سیاسی حماس نیز در این گفت وگوی تلفنی با ابراز تشکر از تماس حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی و تقدیر از حمایت‎های مقام معظم رهبری و ملت ایران از مردم فلسطین و غزه، این حمایت‎ها را نشانه وجدان بیدار و آگاه ملت ایران دانست.
هنیه گفت: از خدا می‎خواهم به برکت این روز مبارک که روز مستضعفین است، الطاف خود را شامل همه مسلمین به ویژه مردم غزه کند.
وی با اشاره به وضع غزه و اقدامات ضد بشری صهیونیست‎ها علیه مردم این منطقه، تصریح کرد: ظلمی که صهیونیست‎ها روا می‎دارند، عواقب وخیمی برای آنها داشته و در مقابل مجاهدان فلسطینی با شکست مواجه خواهند شد.
وی ادامه داد: سیاست ترور که صهیونیست‎ها علیه رهبران مقاومت در پیش گرفتند و آمریکا در حق شهید حاج قاسم سلیمانی انجام داد، نتیجه‎ای جز افزایش اقتدار و عظمت جبهه مقاومت نخواهد داشت و به اخراج اشغالگران از فلسطین و بازگشت فلسطینی‎ها می‎انجامد.
رییس دفتر سیاسی حماس با تأکید بر ادامه راه مقاومت تا پیروزی در برابر صهیونیست‎ها و رهایی همه زندانیان فلسطینی در بند، از ابراز نگرانی رییس قوه قضاییه نسبت به وضع زندانیان فلسطینی قدردانی کرد و گفت: اطلاع شما از شرایط دقیق فلسطین، نشان‎دهنده توجه خاص شما و ملت ایران به مسأله فلسطین است و شما با قلب خود در کنار ما هستید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.