رییسی: آمریکا باید در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شود

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی روز سه شنبه در رزمایش بزرگ کمک به محرومان و آسیب دیدگان که در جوار مرقد مطهر رهبرکبیر انقلاب برگزار شد، با اشاره به اعتراضات اخیر در آمریکا گفت: وضعیت را در کشورهای غربی و آمریکا می‌بینید که با محرومین چه می‌کنند. برخورد پلیس آمریکا با یک سیاهپوست، نمایانگر آمریکای بی نقاب است.

رییسی افزود: آمریکا چگونه با مردم مبتلا با کرونا چگونه برخورد می‌کند، حقوق اولیه انسان در آمریکا نابودمی شود و داعیه‌داران حقوق بشر فریاد نمی‌زنند. آمریکا امروز نه به عنوان یک مدعی حقوق بشر بلکه به عنوان یک متهم باید محاکمه شود. فقط بحث رنگین پوستان نیست، بحث نژادپرستی نظام‌مند در آمریکاست.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه امام (ره) به خوبی ماهیت استکباری آمریکایی ها را شناخته بود، اظهار داشت: روحیه استکبار ستیزی امام راحل و رهبر معظم انقلاب از همین شناخت ذات آمریکایی نشأت گرفته است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره عملکرد ستاد اجرایی فرمام امام خاطرنشان کرد: امروز ستاد اجرایی فرمان امام چهار میلیون بسته را به محرومین هدیه می‌دهد، اما در آمریکا با محرومین چه می‌کنند؟ از حرکت پلیس آمریکا نسبت به یک رنگین پوست آمریکایی عبارت از یک آمریکای بی نقاب است.

وی اظهار داشت: مردم دنیا باید رفتار آمریکایی هارا با مردم عالم ببینند اینکه رهبری همواره تاکید دارند که روحیه استکبارستیزی باید وجود داشته باشد، برای دیدن همین حقیقت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: آنچه که روح امام را شاد می‌کند خیرات و برکتی مانند توجه به مستضعفان استو ستاد مزین به نام امام حرکت خدا پسندانه ای را در سطح کشور انجام می‌دهد.

رییس دستگاه قضا با بیان اینکه جامعه اسلامی، جامعه مبتنی بر عدالت است گفت: امام راحل همواره یکی از محورهای انقلاب را عدالت معرفی کردند، عدالت وسیع ترین و فراگیرترین معقوله ای است که شامل همه حوزه ها می شود.

وی تصریح کرد: در این ۴۰ سال تلاش هایی انجام شده اما باز نگاه به این موضوع ضروری است زیرا فقر محصول بی عدالتی اقتصادی و اجتماعی جامعه است و زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و بنابراین به هیچ عنوان چهره نظام جمهوری اسلامی با فقر و لکه های نازیبا نباید خدشه دار شود.

رییس قوه قضاییه گفت: تمام مسئولیت بخش های مختلف کشور این است که فقرا احساس نیاز نکنند، تاکید مقام معظم رهبری این است که فقرا احساس محرومیت نکنند.

رییسی افزود: سخاوت و کمک مومنانه مردم حرکت ارزشمند و ماندگار در تاریخ کشور است باید بنویسند و ثبت کنند که بسیج عمومی به تبعیت از رهبری چه کارهای خوبی کردند و امروز این کمک مومنانه که با هدایت رهبر فرزانه انقلاب آغاز شد جلوه زیبایی است که باید به رخ جهانیان کشیده شود که در پرتو آموخته های دینی است.

وی تاکید کرد: در آموزه های امام راحل یک موی محرومین و کوه نشینان به کاخ نشینان ترجیح داده می‌شود و مکتب سیاسی امام توجه به محرومان است.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه به طور کلی سه خدمت داریم گفت : خدمتی که مبنای آن یک خدمت مادی گرایانه است، دومین خدمت مبنای انسان مدارانه دارد و برای انسجام اجتماعی و نوع دوستی خدمت انجام می‌شود، اما خدمتی که امام به ما یاد دادند خدمت به مردم برای خدا است، کدام خدمت است که به نام خدا رقم می‌خورد؟ آن کمک به فقرا و بدون منت است.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد : همراه با دولت و تمام دستگاه ها باید برای جهش تولید همراه شد و امیدواریم این حرکت ذخیره آخرت دوستان باشد.

رییس قوه قضائیه با اشاره به اقدامات ایران در مبارزه با کرونا اظهار کرد : اولین علت موفقت ما بدون تردید نقش هدایت های رهبری در به خط کردن تمام ظرفیت های کشور بود، این آرامش دادن به مردم در این قضیه بسیار نقش داد دوم نقش مردم و مشارکت آنها بود مردم به میان آمدند و این رمز موفقیت ما بود.

وی یادآور شد: قانع کردن مردم برای در خانه ماندن بسیار نقش آفرین بود و نقش دولت و نیروهای مسلح و همه نهادها در این زمینه بسیار ستودنی است.

صبح امروز در آستانه سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) «رزمایش برکت امام خمینی (ره)» با حضور آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و محمد مخبر رئیس رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.

افتتاح بیش از ۲۴۰۰ پروژه عمرانی در سراسر کشور، تامین اعتبار ایجاد ۱۸۸ هزار شغل برای آسیب‌دیدگان کرونا، کمک به تامین ۳۵۰۰ مسکن برای خانواده‌های دارای معلول و ارسال چهار میلیون بسته معیشتی پروتئینی به مناطق محروم کشور، از جمله بخش‌های این رزمایش ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.