سرقت ۴ میلیاردی سارقان سرایدارنما

سرقت ۴ میلیاردی سارقان سرایدارنما

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقانی خبرداد که در پوشش سرایداری اموالی به ارزش ۴ میلیارد تومان را به سرقت برده بودند.

به گزارش مشرق، سردار کیوان ظهیری در تشریح خبر بازداشت سارقانی که در پوشش سرایداری، اقدام به سرقت چهار میلیاردی کرده بودند، اظهار داشت: حدود ۱۰ روز پیش خبری مبنی بر سرقت از یک خانه ویلایی در محله قلهک به پلیس ۱۱۰ واصل شد که تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک برای بررسی موضوع به محل سرقت مراجعه کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: پس از حضور مأموران در محل سرقت و بررسی‌های اولیه مشخص شد اموال باارزشی از جمله طلاجات، چند تخته فرش دستباف، حدود ۳۰ عدد ساعت برند، مقادیری دلار، چند عدد تابلو فرش و یک دستگاه خودروی هایما از منزل مذکور سرقت رفته است.

بیشتر بخوانید:

دستگیری سارقان مامورنما در ۴۸ ساعت

جزئیات شناسایی و انهدام تیم ۶ نفره آدم ربایی

وی تصریح کرد: مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک در تحقیقات بیشتر دریافتند که صاحب‌خانه ویلایی روز پیش از سرقت، یک آقا و خانم را به عنوان سرایدار منزل خود استخدام کرده بود و اهالی منزل نیز آن شب برای حضور در یک مراسم عروسی، منزل را ترک کرده بودند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بررسی‌های بیشتر نشان داد که صاحب‌خانه ویلایی، یک خانه (سوئیت) سرایداری در مجاورت خانه خود را در اختیار آقا و خانم سرایدار قرار داده بود که پس از بازگشت آنها به منزل مشخص شد، سرایدارها در منزل حضور ندارند اما وسایل آنها در خانه سرایداری باقی‌مانده و لوازم منزل ویلایی نیز به سرقت رفته است.

ظهیری با اشاره به ارزش چهار میلیاردی اموال مسروقه در این سرقت، بیان کرد: مأموران انتظامی نخستین سرنخ را در خانه سرایداری پیدا کرده و پس از تحقیقات اولیه متوجه شدند با خودروی هایما به سرقت رفته، در شهرستان بروجرد سوخت‌گیری صورت گرفته است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خاطرنشان کرد: مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک، به سرعت پس از اخذ دستور مقام قضائی به شهرستان بروجرد اعزام شده و با بررسی حسابهای بانکی آقا و خانم سرایدار متوجه شدند مقادیر زیادی پول به حسابهای آنها واریز شده و در حال واریز است.

وی متذکر شد: بررسی‌های تکمیلی نشان داد سارقان (آقا و خانم سرایدار) اموال سرقت کرده از خانه ویلایی را به مالخران فروخته و در ازای فروش آنها، مبالغی را دریافت کرده‌اند.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه، پس از هماهنگی با مقام قضائی، مأموران انتظامی پنج نفر از مالخران این پرونده را که مبالغی را به حسابهای سارقان واریز کرده بودند و در نهایت دو سارق را بازداشت کردند.

ظهیری با بیان اینکه در مجموع در این پرونده هفت نفر بازداشت شدند، گفت: تمام اموال مسروقه از سارقان کشف شد همچنین متهمان پس از انتقال به تهران، به مرجع قضائی معرفی شده و پس از اعتراف به جرم خود با دستور مقام قضائی به زندان انتقال یافته و اموال مسروقه نیز طی صورت‌جلسه تحویل مالباخته شد.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.