«شـیـطـان پیـر» اعــدام شـد

مشرق نیوز

mshrgh.ir/1080609
mshrgh.ir/1080609

کد خبر ۱۰۸۰۶۰۹

تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ – ۰۲:۴۰

 1. جامعه

«شـیـطـان پیـر» اعــدام شـد

اعدام نمایه

پیرمرد ۶۷ ساله ای که به اتهام تجاوز به دختر ۱۴ ساله دستگیر و با حکم قاطع دیگری از سوی دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شده بود، دوشنبه هفته گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش مشرق، این ماجرای تکان دهنده سوم تیر سال ۹۶ زمانی در مشهد لو رفت که زنی هراسان دختر ۱۴ ساله بارداری را به بیمارستان دکتر شریعتی در انتهای بولوار وکیل آباد مشهد رساند. دختر نوجوان حال مناسبی نداشت و از شدت درد به خود می پیچید. کادر درمانی بیمارستان بلافاصله وارد عمل شدند و با انجام آزمایش و معاینات پزشکی دریافتند که هنگام وضع حمل دخترک رسیده است و او باید به اتاق مراقبت های ویژه برود. تکاپوها برای شناسایی شوهر «آیدا» در مرکز درمانی آغاز شد تا او اجازه انجام عمل جراحی در صورت نیاز پزشکی را بدهد اما جست و جوها بی فایده بود و خبری از شوهر دختر ۱۴ ساله نبود تا این که «آیدا» راز هولناکی را فاش کرد. او به کادر درمانی بیمارستان گفت: ازدواج نکرده و شوهری ندارد!! پرستاران درحالی حیرت زده به دخترک می نگریستند که سوالات زیادی برایشان بی پاسخ مانده بود!

«آیدا» که با اقدامات اولیه درمانی کمی آرام تر شده بود، اشک ریزان قصه تلخی را بازگو کرد. او گفت: پنج سال بیشتر نداشتم که پدرم مرا به خواهرش سپرد تا سرپرستی ام را به عهده بگیرد اما چندین ماه قبل شوهرعمه ام که مردی پیر است روزی در منزل دست و پا و دهانم را بست و مرا مورد تجاوز قرار داد. من از ترس جیغ می کشیدم و گریه می کردم اما هیچ کس به دادم نمی رسید چون من و شوهر عمه ام در خانه تنها بودیم. بعد از این ماجرا او مرا تهدید کرد که نباید به کسی چیزی بگویم! من هم که خیلی ترسیده بودم با این کابوس وحشتناک زندگی می کردم و دم برنمی آوردم تا این که امروز دیگر نتوانستم شدت درد را تحمل کنم و به ناچار موضوع را به عمه ام گفتم و …

با توجه به اظهارات تکان دهنده دختر نوجوان، بلافاصله یکی از اعضای کادر درمانی، موضوع را به پلیس گزارش داد و بدین ترتیب پرونده ای قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز تشکیل شد. با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده ، دادستان عمومی و انقلاب طرقبه به عنوان مدعی العموم وارد ماجرا شد و دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری «م- ن» (شوهر عمه دختر نوجوان) صادر کرد. به دنبال اجرای دستور قضایی، گروه زبده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی به ردزنی پیرمرد ۶۷ ساله پرداختند و او را تحویل مراجع قضایی دادند. بنابر گزارش خراسان، با تکمیل تحقیقات در دادسرا، این پرونده ویژه به شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با حساسیت خاصی توسط قاضی اسماعیل شاکر مورد رسیدگی قرار گرفت.

«م- ن» که پای میز محاکمه ایستاده بود اگرچه به خلوت کردن با دختر خوانده اش به طور ضمنی اقرار می کرد اما تجاوز به عنف را نمی پذیرفت و مدعی بود که به برادرزاده همسرش تجاوز نکرده است.

از سوی دیگر او توسط قاضی با تجربه ای محاکمه می شد که چندین سال رسیدگی به پرونده های جنایی را عهده دار بود و راه های اثبات جرم را به آسانی طی می کرد. در همین هنگام قاضی شاکر دستورات محرمانه ای را برای انجام آزمایش ها و معاینات دقیق به پزشکی قانونی صادر کرد تا اثبات علمی جرم از نگاه قاضی فراهم شود. از طرف دیگر نیز آزمایش دی ان ای روی نوزاد تازه متولد شده «آیدا» ماجرای تجاوز را نمایان کرد. به گزارش خراسان، این گونه بود که نوزاد «آیدا» به دستور مقام قضایی تحویل بهزیستی شد و پدر «آیدا» نیز که چوپانی بی بضاعت بود بعد از شنیدن ماجرای «شیطان پیر» شکایتی را علیه او مطرح کرد. این مرد چوپان گفت: به خاطر آن که در وضعیت اقتصادی بدی قرار داشتم و شرایط زندگی‌ام به گونه ای بود که نمی توانستم از دخترم مراقبت کنم، او را به خواهرم سپردم تا مانند فرزند خودش از او نگهداری کند اما …

ادامه این گزارش حاکی است: پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه و با توجه به اثبات علمی جرم و همچنین اسناد و مدارک محکمه پسند در پرونده، رئیس شعبه سوم کیفری یک خراسان رضوی با مستشاران دادگاه به شور نشست و در نهایت با بررسی همه جوانب قانونی و شرعی و همچنین دقت نظر در فتوای مراجع عظام تقلید، رای به «اعدام» متجاوز به عنف داد. این رای قاطع که بار دیگر اقتدار دستگاه قضا را به رخ کشید درحالی به وکیل مدافع «م- ن» (شیطان پیر) ابلاغ شد که او و متهم به رای صادره اعتراض کردند و این پرونده برای بررسی های دقیق تر به شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور ارجاع شد.

قضات دیوان عالی کشور نیز پس از مطالعه دقیق و بررسی خط به خط اوراق این پرونده حساس، رای صادره از سوی دادگاه را مهر تایید زدند و این گونه پرونده «شیطان پیر» به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسید. اگرچه با درخواست متهم و وکیل مدافع، این پرونده در شورای عالی عفو نیز مطرح شد اما باز هم بر اجرای حکم قاطع دستگاه قضا تاکید و تقاضای عفو «م- ن» رد شد. این گزارش حاکی است: با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم، سپیده دم روز دوشنبه گذشته، «شیطان پیر» با حضور قضات اجرای احکام و نظارت قاضی زرگر (قاضی با تجربه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) پای چوبه دار رفت و در زندان مرکزی مشهد به مجازات رسید. این گونه بود که بار دیگر با اجرای یک حکم قاطع در دستگاه قضایی، نور امیدی در دل های باورمندان به عدالت درخشید و چشمانی نگران اما امیدوار، رقص «شیطان» بر چوبه دار را به نظاره نشست.

منبع: روزنامه خراسان

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
× لغو پاسخ

نام

ایمیل

نظر شما *

captcha

* لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

نظرات

 • انتشار یافته: ۱۴
 • در انتظار بررسی: ۱۶
 • غیر قابل انتشار: ۵
 • NL

  ۰۶:۵۳ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۵۹ ۱

  پاسخ

  دلم خنک شد در اعدام چنین افرادی نباید زیاد لفت داد هر چه زودتر بهتر

 • IR

  ۰۷:۱۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۲۶ ۷

  پاسخ

  از سوی دیگر او توسط قاضی با تجربه ای محاکمه می شد که چندین سال رسیدگی ……
  نور امیدی در دل های باورمندان به عدالت درخشید و چشمانی نگران اما امیدوار، ……
  این نوشابه بازکردن ها وقتی ارزش دارد که بتواند از وقوع جرم جلوگیری کند متاسفانه هر روزه شاهد وقوع جنایاتی از این قبیل در شهر مقدس مشهد می باشیم.

 • IR

  ۰۷:۱۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۳۲ ۱

  پاسخ

  سقط شد
  لعنت خدا تا قیامت بر ایم مردیکه کثیف و پست

 • IR

  ۰۷:۳۵ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۳۲ ۳

  پاسخ

  واقعا سه سال لازم بود این داستان طول بکشه من به عرض ده دقیقه می تونستم جر واجرش کنم

 • IR

  ۰۷:۳۷ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۳ ۲۸

  پاسخ

  یکی توضیح بده دست و پای طرف رو بسته و به زور … چه جور حامله شده است

  • IR

   ۰۹:۴۰ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

   ۱۵ ۱

   حاجی تو احمقی یا خودتو به خریت زدی بچه چهارده ساله رو بهش تجاوز کردن بعد تهدیدش کردن تو خونه همون حروم زاده هم بوده تا وقتی درد زایمانش اومده فکر می کنی همه مثه تو چشم و گوش دریده ان

 • IR

  ۰۷:۵۲ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۲۵ ۱

  پاسخ

  حقش بود سگ پیر

 • IR

  ۰۸:۱۹ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۲۴ ۱

  پاسخ

  حروم زاده پیرسگ

 • IR

  ۰۸:۱۹ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۲۰ ۱

  پاسخ

  جهنم خوش بگذره

 • IR

  ۰۸:۵۳ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۳۸ ۰

  پاسخ

  اولا" که ببینید کار دستگاه عدلیه نظام جمهوری اسلامی به کجا رسیده بود که با اجرای حکم اعدام یک آدم شیطان صفت خبیث , باید کلی تعریف و تمجید از دستگاه و حکم صادره بکنیم!! در حالی که این حکم و اجرای آن یکی از بدیهی ترین وظایف و احکام قضاییست.
  دوما" باید دید اگر این پیرمرد مجرم , متصل به افراد و گروههای ذینفوذ و ثروتمند و سیاسی بود ,آیا باز هم این قاطعیت در صدور حکم و اجرای آن در قضات دستگاه قضایی مشاهده می شد یا نه ؟؟

 • IR

  ۰۹:۱۱ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۱۳ ۰

  پاسخ

  یعنی سه سال طول کشیده تا این جنایت ,ثابت بشه؟؟؟!!

 • حامد
  IR

  ۱۰:۱۴ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۹ ۰

  پاسخ

  زالو صفت جنازش هم اتش می زد پست فطرت

 • حسن
  IR

  ۱۰:۱۵ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۸ ۰

  پاسخ

  رقص شیطان بر چوبه ی دار؟؟؟

 • IR

  ۱۰:۲۶ – ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

  ۷ ۰

  پاسخ

  از قاضی محترم پرونده .قضات محترم دیوانعالی کشور و شورای عفو کمال تشکر و سپاس دارد
  امیدواریم به همه موارد فساد در کشور ما بدین شکل رسیدگی گردد

این مطالب را از دست ندهید….

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.