شهادت اجر سالیان دراز جهاد و مقاومت شهید سلیمانی است

شهادت اجر سالیان دراز جهاد و مقاومت شهید سلیمانی است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی در نشست علمی نقش دیوان عدالت اداری در تحقق عدالت و مبارزه با فساد اداری در پرتو اندیشه های شهید قاسم سلیمانی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به تقارن اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با ایام دهه بصیرت و ولایت پذیری اشاره کرد و افزود: شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس حادثه دردناکی بود که آمریکا مرتکب شد و در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش نشدنی آمریکا علیه ملت ایران باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: یک سال از آسمانی شدن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد و در حالی‌ که دشمن گمان می‌کرد با ترور فرمانده غیور می‌تواند حاج قاسم و مکتب این شهید را به دست فراموشی بسپارد، اما سردار دلها زنده‌تر از همیشه در زندگی و یاد ملت ایران جاری است.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی سرداری بود که در این ۴۰ سال هیچ گاه از مرکب جهاد پیاده نشد و تلاش و فداکاری او شبانه روزی بود و خدمات این شهید بزرگوار در راستای تامین امنیت کشور و منطقه بویژه برای مردم عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان فراموش نشدنی است.

بهرامی شهید سلیمانی را تربیت شده مکتب امام و انقلاب دانست و افزود: جایگاه سردار سلیمانی با شهادت ایشان بهتر شناخته شد. تشییع پیکر مطهر ایشان و حضور ملی مردم در آن مراسم به یاد ماندنی جلوه‌های وحدت در کشور را به نمایان گذاشت.

در ادامه این نشست علمی که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برگزار شد، رضا فضل زرندی معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع با موضوع برقراری عدالت استخدامی و منع تبعیض در استخدام در رویه قضایی دیوان در جلسه حاضر شد.

همچنین غلامرضا مولا بیگی معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری نیز با موضوع نقش قضایی و نظارتی دیوان عدالت اداری در برقراری عدالت اداری و پیشگیری از فساد اداری، مهدی دربین مدیرکل هیات های تخصصی و هیات عمومی با موضوع بررسی آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در برقراری عدالت اداری و مبارزه با فساد اداری، محمدحسن پیرزاده مدیرکل حقوقی و امور مجلس با موضوع نقش دیوان عدالت اداری در تضمین حقوق شهروندی در پرتو اندیشه های سردار سلیمانی و محمد علی برومند زاده از روسای شعب دیوان با موضوع برقراری عدالت اداری و مبارزه با فساد در حوزه امور مالیاتی در رویه قضایی دیوان در این نشست به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و رئیس بسیج قوه قضاییه، سهراب انبارکی مسئول بسیج حقوقدانان کشور، فیروز اصلانی، حقوقدان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این نشست علمی حضور داشتند.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

در پی این اقدام تروریستی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق را با چندین موشک هدف قرار داد.

علی باقری کنی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر هشتم دی ماه سال جاری و در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: در ارتباط با پرونده شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۸ متهم شناسایی شدند و اقدامات لازم برای تحت تعقیب قرار دادن آنها انجام شده است.

وی اظهار داشت: از کشورهایی که به نوعی دخیل و درگیر در این جنایت ترور بودند، درخواست شده که اطلاعات و مستندات را در اختیار دستگاه قضایی ایران قرار دهند.

علی القاصی مهر دادستان تهران نیز دهم دی ماه سال جاری در جلسه پیگیری حقوقی و قضایی پرونده ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از عراق، سوریه، لبنان، قطر، اردن و کویت به عنوان کشورهایی یاد کرد که برای آنها نیابت قضایی صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.