«طلا و ارز» در تیررس سارقان حرفه‌ای منازل

«طلا و ارز» در تیررس سارقان حرفه‌ای منازل

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از اجرای مرحله اول طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منازل و افزایش ۲۰ درصدی کشفیات سرقت خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ رضا موذن با اشاره به هدف‌گذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت، اظهار داشت: مرحله اول طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منزل با هدف شناسایی و دستگیری سارقان حرفه‌ای و خریداران اموال مسروقه و ارتقای ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی گفت:کشفیات سرقت در این مرحله از طرح، نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید:

در کدام مناطق تهران جرایم بیشتری اتفاق می‌افتد؟

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا همچنین تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از سرقت های منزل در مراکز استان‌ها و کلان‌شهرها به وقوع می‌پیوندد و در این بین، سرقت طلا و ارز توسط سارقان حرفه‌ای، فراوانی بیشتری نسبت به سایر اموال دارد.

سرهنگ موذن با بیان اینکه سرقت از منزل به جهت داشتن برخی ویژگی‌ها، همواره در کانون توجه سارقان است، خاطرنشان کرد: کم توجهی مالباختگان به نگهداری صحیح اموال با ارزش (طلا، جواهر، وجوه نقد، سکه و…) در منزل به جای سپردن آنها به صندوق امانات، عدم توجه به نکات ایمنی (نصب سیستم های هشدار دهنده و دوربین‌های مداربسته)، بی توجهی به تردد ساکنان و عدم اطمینان از بسته بودن درهای ورودی و پارکینگ ها و… را می‌توان از جمله عوامل گرایش سارقان به سرقت از منازل نام برد.

این مقام انتظامی افزود: اگرچه اقدام‌های مقابله‌ای در برخورد با سارقان حرفه‌ای و خریداران اموال مسروقه با استفاده از تمام توان و امکانات موجود و مشارکت سایر رده‌های تخصصی ناجا در سراسر کشور در دستور کار پلیس آگاهی ناجاست؛ اما لازم است شهروندان نیز به نکات ایمنی برای جلوگیری از سرقت توجه کرده و هرگونه تردد مشکوک افراد ناشناس را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.