مجلس وضعیت زندان‌ها در شرایط کرونا را بررسی می‌کند

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا خاطرنشان کرد: در نشست روز یکشنبه کمیسیون، اصلاح ماده ۱۸ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، اعاده شده از شورای نگهبان با حضور محمد دهقان عضو شورای نگهبان اصلاح شد.

وی با بیان اینکه ماده یک و دو لایحه حمایت از جنگل‌بانان و محیط بانان، اعاده شده از شورای نگهبان با حضور دهقان اصلاح شد تا در صحن علنی مطرح شود.

این نماینده مجلس گفت: اصلاحیه‌های هشت مورد از قانون قضایی تجارت و کتاب سوم قانون تجارت بررسی شد و به صحن علنی ارجاع داده می‌شود.

پیشتر کتاب اول و دوم لایحه اصلاح تجارت در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسیده است و مقرر شده است که مابقی مواد این لایحه نیز در جلسات آتی مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

نوروزی با بیان اینکه کمیسیون قضایی مجلس احتمالا سه شنبه همین هفته تشکیل جلسه می‌دهد، گفت: از آنجا که اصل ۸۵ قانون اساسی در مورد لایحه حمایت از مالکیت صنعتی مطرح است، احتمالا این لایحه، یکی دو روز در صحن خوانده شود و بلافاصله جلسه اضطراری برای جمع بندی و اجرای مصوبه گذاشته شود.

وی خاطرنشان کرد: هفته آینده قصد داریم رییس سازمان زندان‌های کشور را برای بررسی وضعیت زندان‌ها در شرایط کرونا به مجلس دعوت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.