مختومه شدن ٣۵ درصد از پرونده‌های کیفری در شعب صلح و سازش تهران

غلامرضا مهدوی روز چهارشنبه در آئین افتتاح مجتمع ویژه صلح و سازش شهید سلیمانی (شورای حل اختلاف استان تهران) با اشاره به بخشنامه ریاست قوه قضاییه درخصوص اهتمام به صلح و سازش افزود: در اجرای بند ششم این بخشنامه مبنی بر استقرار شورای حل اختلاف در جوار دادسراها، تاکنون ٢۴ شعبه ویژه صلح و سازش در ١۶ ناحیه دادسرا مستقر هستند.
وی گفت: در هشت زندان استان تهران ١١ شعبه صلح و سازش و یک شعبه هم در جوار بقعه متبرکه امامزادگان عین‌علی و زینعلی واقع در محله پونک تهران مستقر شده‌است.
رئیس شورای حل اختلاف تهران گفت: یک شعبه اقلیت زرتشتیان در دادسرای ناحیه ٢٧ نیز مستقر شده است.
معاون قضائی دادگستری افزود: همچنین در راستای تفاهمنامه با وزارت صنعت، معدن، تجارت مقرر شده است ۶ شعبه ویژه صلح و سازش در شهرک‌های صنعتی مستقر شود و قرار است ٢٠ شعبه هم در اتحادیه های صنفی مختلف مستقر شود.
مهدوی اظهار داشت: سلسله تدابیری اندیشیده شده تا میزان صلح و سازش افزایش یابد البته در برخی مجتمع ها و شعب ویژه میزان صلح و سازش در پرونده ها تا ۶٠ درصد است.
وی گفت: پیش از این درصد صلح و سازش در تهران کمتر از ١٠ درصد بود و متاسفانه برخی دل سرد بودند و می گفتند در تهران صلح و سازش پایین است اما اعتقاد داریم تهران به عنوان پایتخت قابلیت صلح و سازش بالایی در پرونده ها دارد.
معاون قضائی دادگستری افزود: در شعب صلح و سازش تعداد بسیاری پرونده های مهم دارای ارزش های مالی بالا، قصاص و دیات زیاد مختومه شده است.
مهدوی درباره شعبه ویژه صلح و سازش شهید سلیمانی افزود: این مجتمع ویژه در مرکز شهر قرار دارد و این منطقه پرونده های بسیار دارد و قابلیت صلح و سازش هم هست.
وی ادامه داد: نام این مجتمع با وسواس خاصی انتخاب شد زیرا این شهید بزرگوار مظهر صلح در منطقه بودند.
به گزارش ایرنا، آئین افتتاح مجتمع ویژه صلح و سازش شهید سلیمانی (شورای حل اختلاف استان تهران) با حضور حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شورای حل اختلاف و جمعی از مقامات قضایی و انتظامی در جوار دادسرای ناحیه ١٢ واقع در خیابان فیاض بخش افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.