مددجویان کانون اصلاح و تربیت به کمتر از ۸۰ نفر رسیده است

سیدحشمت الله حیات الغیب روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با دستور ریاست قوه قضائیه، بخشنامه‌های رئیس سازمان زندان‌ها و همکاری مراجع قضایی، تعداد کل مددجویان کانون اصلاح و تربیت به کمتر از نصف آمار قبلی رسیده که بی سابقه است و بسیاری از مددجویان کانون اصلاح و تربیت آزاد شده‌اند.
وی با بیان اینکه فراتر از پروتکل‌های بهداشتی برای همه زندانیان، مددجویان زیر ۱۸ سال در اولویت قرار دارند، ادامه داد: اکنون در بخش پسران کمتر از ۸۰ مددجو و در بخش دختران فقط یک مددجو در این مرکز نگهدای می شود.
حیات‌الغیب اظهار داشت: تلاش بر این است تا ضمن توزیع روزانه ماسک، دستکش یک بار مصرف و موادضدعفونی، مددجویان واجد شرایط آزاد یا به مرخصی اعزام شوند که در این زمینه مراجع قضایی، کارکنان و مددکاران اجتماعی تلاش لازم را انجام می دهند.
مدیرکل زندان‌های استان تهران افزود: بیشتر این همکاری‌های قضایی و اقدامات بهداشتی و درمانی در بخش مددجویان زیر ۱۸ سال ندامتگاه شهرری نگهداری می شوند، صورت گرفته است و تا حد ممکن دستگاه قضایی با تعلیق مجازات یا تبدیل حبس به جزای نقدی از ورود مددجویان جدید جلوگیری می کند.
وی تصریح کرد: تک تک ما، در قبال حفظ سلامتی مددجویان در تمام زندان‌ها و کانون اصلاح و تربیت مسئول هستیم و همه کارکنان زندان‌ها حتی در روزهای تعطیل سال جدید، فداکارانه و جهادی به صورت آماده باش در زندان‌ها خدمت کردند و گاه روزها و هفته‌ها خانواده‌های خود را ندیدند.
حیات الغیب گفت: کارکنان زندان‌های استان تهران و کادر درمانی با آموزش های پیشگیرانه، توزیع دستکش یکبار مصرف، ماسک و مواد ضدعفونی کننده، تلاش دارند زندانیان در محیط بسته داخل زندان‌ها نگران مبتلا شدن به بیماری نباشند همچنین با مساعدت‌های حداکثری دستگاه قضایی، اغلب این افراد به مرخصی اعزام یا آزاد شده اند تا سلامتی خانواده هایشان را نیز در روزهای قرنطینه و فاصله اجتماعی حفظ کنند.
مدیرکل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: امیدوار هستیم با نظارت بیشتر خانواده ها به تربیت نوجوانان و مراقبت از رفتارهایی مانند دعوا یا سرقت که موجب صدمه جانی یا مالی به شخص دیگر شود، نوجوانان مرتکب رفتارهای معارض قانون نشوند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.