مسئله سیلاب‌ها یکی از مشکلات تاریخی تهران است

0

مسئله سیلاب‌ها یکی از مشکلات تاریخی تهران است

عضو و ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد گفت: یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران، مسئله سیلاب‌ها است که خسارت‌های زیادی به جان و مال شهروندان زده است.

به گزارش مشرق، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بازدید از پروژه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص گفت: یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران، مسئله سیلاب‌ها است که خسارت‌های زیادی به جان و مال شهروندان زده است.

او افزود: سیلاب‌هایی مانند تجریش، رودخانه فتح، سال گذشته و… خسارات زیادی بر جای گذاشت. بارندگی‌ها خبر نمی‌کنند و وقتی تجمیع می‌شود هزینه‌های هنگفتی روی دست و شهروندان گذاشته و خسارت مالی و جانی بر جای می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

شمارش معکوس برای زیرآب رفتن یک روستا/اینجا زندگی با ترس جریان دارد

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بنا است مسیر ۴ کیلومتری جمع آوری سیلاب غرب تهران را تمام کنیم. یکی از جاهایی که در گذشته سابقه سیلاب داشته، مجموعه‌های غرب تهران بوده که این آب‌ها به قلعه حسن خان و در نهایت به رودخانه کرج می‌ریخته است.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد گفت: طی این پروژه دستگاه TBM در حال فعالیت برای حفاری است و همچنین سگمنت‌ها را در مسیر جای گذاری می‌کند. این مجموعه اگر شبانه روز فعالیت کند ۲ کیلومتر باقی مانده را تمام خواهند کرد.

به گفته فراهانی افرادی که در این مجموعه مشغول هستند، در مسیر بدون پنجره و بدون شواف فعالیت می‌کنند تا از جان و مال شهروندان تهرانی حفاظت کنند.

او با اشاره به برخی گلایه‌های مجموعه خاکریزآب عنوان کرد: گلایه دارند که مصالح به موقع نمی‌رسد و کارگاهی به خاطر کمبود مصالح تعطیل می‌شود و قول دادیم در مجموعه مدیریت شهری پیگیری کنیم تا مصالح وجود داشته باشد و کار ادامه پیدا کند تا مشکل تاریخی تهران که سیلاب‌های ۵، ۱۰، ۱۵ و ۵۰ ساله داریم، برطرف شود.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد افزود: اگر این مسیر باز شود، شهر تهران به خصوص غرب پایتخت را در برابر سیلاب تضمین می‌کند و آب‌ها به سویی هدایت می‌شود. حداقل ۵۰ سال تضمین کیفیت این پروژه است و باید دست کسانی که در عمق زمین فعالیت می‌کنند را بوسید.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.