مطابق تکالیف صریح قانونی از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری شود

به گزارش روز چهارشنبه دادگستری استان تهران، محمد جواد حشمتی مهذب در نشست کمیته حمایت و رفع موانع تولید دادگستری استان تهران افزود: بطور قطع ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و علیرغم بحران ناشی از انتشار ویروس کرونا، تلفات و لطمه های جبران ناپذیری که بر مردم عزیز کشورمان و بدنه اقتصاد وارد می شود، متاسفانه همچنان تحت شدیدترین تحریم ها هستیم که با هیچ یک از موازین و مقررات بین المللی، انسانی و اخلاقی مطابقت ندارد.
وی ادامه داد: دستگاه ها و نهادهای دولتی باید با سازکارهایی که در اختیار دارند، موضوع حمایت جدی از تولید و تسهیل روند امور را برای تولیدکنندگان، صنعتگران و به طور کلی بخش اقتصاد فراهم کنند تا این دوران بحران و جنگ را با موفقیت پشت سر گذاریم.
حشمتی مهذب اضافه کرد: هدف ما در سال جهش تولید این است که در بخش حمایت و رفع موانع تولیدی، پیگیری های جدی و اقدامات موثری انجام شود تا بتوانیم شعار محوری سال یعنی جهش تولید را به طور کامل محقق کنیم.
این مقام قضایی گفت: دستگاه قضایی و دادگستری استان تهران از ظرفیت و اختیارات قانونی خود برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی حداکثر استفاده را خواهد کرد تا نگذارد هیچ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل شود و آنهایی را که در شرایط سخت فعلی متوقف شده اند نیز پیگیری می کند تا به چرخه تولید بازگردند.
رییس کل دادگستری استان تهران افزود: با برخورداری از ظرفیت های قانونی و اجرای آن همچنین ورود قوه قضائیه به مساله رفع موانع واحد های تولیدی تا پایان سال و با استمرار فعالیت های اقتصادی امیدواریم شاهد شکوفایی و انقلاب تولیدی در کشور باشیم.
حشمتی مهذب گفت: متاسفانه اکنون به دلیل سوء مدیریت و عدم حمایت قاطعانه مسئولان، تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل شده اند بنابراین واحدهای قضایی و به ویژه دادستان ها در این زمینه نباید اجازه دهند تا هیچ واحد فعال تولیدی تعطیل شود.
براساس این گزارش، میثم زالی دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران گفت: امروز نیاز جدی استفاده از ظرفیت های قانونی توسط قوه قضائیه و بویژه دادگستری استان تهران برای حفظ تولید است زیرا صرفاً فساد درون برخی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های تولیدی و صنعتی می شود.
وی در ادامه گفت: طبق فرمایش رهبری امروز تولید کنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند.
دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: اگر قوه قضائیه در مساله تولید ورود کند به طور قطع در آخر سال جاری جهش تولید در کشور محقق خواهد شد.
میثم زالی اضافه کرد: ما از همکاری ها و مساعدت های قانونی دادگستری کل استان تهران برای حمایت از تولید در کل کشور یاری می طلبیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.