نبی: اجرایی شدن برنامه‌های فوتبالی در شرایط کرونایی با عزمی خوب انجام شد

نبی: اجرایی شدن برنامه‌های فوتبالی در شرایط کرونایی با عزمی خوب انجام شد

نشست دبیرکل و جمعی از مدیران فدراسیون فوتبال با دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه برگزار شد. این نشست با حضور دبیرکل، رییس کمیته انضباطی، رییس کمیته وضعیت بازیکنان، رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات، رییس دپارتمان امور حقوقی، رییس دپارتمان تیم‌های ملی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، رییس کمیته فرهنگی، روسای روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال و فدراسیون فوتبال و با حضور مهدی افتخاری، دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه صبح امروز(چهارشنبه) در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این نشست مهدی محمدنبی ،دبیرکل فدراسیون گفت: اگر عملکرد بخش‌های مختلف ورزش کشور در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا را با دقت بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که موفقیت خوبی در اجرایی شدن برنامه‌های رشته فوتبال وجود دارد. در واقع با وجود شرایط سخت، مسابقات لیگ و اردوهای تیم ملی را با عزمی خوب در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا به اجرا گذاشتیم.

وی ادامه داد: نشست امروز با هدف ارتقای آگاهی‌های عمومی و حقوقی از طریق ورزش فوتبال با هدف کاهش جرم و آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است. در فدراسیون فوتبال و به‌طور ویژه در بخش‌های ارکان قضایی، سازمان لیگ فوتبال، کمیته فرهنگی و … یک سری وظایف ذاتی داریم تا شرایطی را ایجاد کنیم که از ظرفیت تاثیرگذاری زیادی که در فوتبال، ورزشکاران و مربیان فعال در آن وجود دارد، به درستی و به بهترین نحو استفاده شود.

دبیرکل فدراسیون افزود: اثربخشی فوتبال در جامعه فوق‌العاده زیاد و ملموس است. به همین دلیل باید با ایجاد همکاری مناسب در قالب یک پیش‌نویس فی‌مابین فدراسیون فوتبال و شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه، شیوه‌نامه و نقشه راهی در راستای هدفمند سازی این میزان از اثربخشی تالیف شود تا شاهد کاهش ناهنجاری‌های رفتاری و بعضا ناهنجاری‌های رسانه‌ای باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: نباید از اهمیت این موضوع و چگونگی رفتار و تاثیرگذاری ورزشکاران و مربیان غافل ماند، چراکه رفتار ورزشکاران به خصوص در رشته پرطرفداری مانند فوتبال، نشات گرفته از دل جامعه و در واقع بخشی از هویت رفتاری ملی ما است.

در پایان این نشست مقرر شد پیش‌نویس این طرح فی مابین از سوی شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی اطلاع رسانی و افکارسنجی قوه قضاییه و فدراسیون فوتبال تدوین و مورد اجرا گذاشته شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.