هشدار پزشکی قانونی درباره ارائه خدمات درمانی در آرایشگاه‌های زنانه

هشدار پزشکی قانونی درباره ارائه خدمات درمانی در آرایشگاه‌های زنانه

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور نسبت به ارائه خدمات درمانی در آرایشگاه‌های زنانه و مکان‌هایی که جنبه درمانی ندارند، هشدار داد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ عباس مسجدی آرانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بحث پیشگیری یکی از موضوعاتی است که به جد در قوه قضائیه در حال پیگیری است، اظهار کرد: پیشگیری مستلزم این است که آگاهی‌بخشی به مردم داشته باشد. در چند سال اخیر اطلاعات مورد نیاز در حوزه فعالیتهای سازمان پزشکی قانونی توسط ابزار رسانه، هنر و خبرنگاران به هموطنان منتقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: اکران مستند کاشف نیز در همین راستا است که مردم با توانمندی و استانداردهای علمی سازمان پزشکی قانونی آشنا شوند و بدانند این سازمان در احقاق حقوق مردم و عدالت دست از پا نمی‌شناسد و با تجهیز خود مسائل آموزشی و علمی برای احقاق حقوق مردم تلاش می‌کند.

این مقام مسئول همچنین به آمار نزاع، غرق‌شدگی و تصادفات منجر به فوت در بهار سال‌جاری اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه نزاع در بهار سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۶.۶ درصدی هستیم و از هموطنان می‌خواهیم که خویشتنداری خود را ادامه دهند.

مسجدی آرانی ادامه داد: در حوزه غرق‌شدگی علی‌رغم کاهش آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل، در خرداد آمار افزایشی بوده است. همچنین در حوزه تصادفات و فوت ناشی از آن، ۱۶.۲ درصد کاهش در بهار سال‌جاری نسبت به مشابه سال قبل به وقوع پیوسته اما در خردادماه آمار مرگ‌های ناشی از تصادفات نسبت به اردیبهشت و فروردین افزایش یافته است که از مردم می‌خواهیم توصیه‌ها را جدی بگیرند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور همچنین به ارائه خدمات درمانی توسط آرایشگاه‌های زنانه و مکان‌هایی که صلاحیت این کار را ندارند هشدار داد و گفت: بعضاً مشاهده می‌شود مردم برای دریافت خدمات درمانی به افرادی مراجعه می‌کنند که صلاحیت لازم علمی را ندارند. هموطنان در صورت مراجعه به پزشک و متخصص، شناخت کافی از آن شخص را داشته باشند و صرفاً به معرفی توسط دیگران اکتفا نکنند.

وی متذکر شد: متأسفانه اقداماتی در آرایشگاه‌های زنانه و برخی مکانها که جنبه درمانی ندارند، در این رابطه صورت می‌گیرد و آمار آن رو به افزایش است که خطر جدی برای هموطنان دارد. بعضاً دیده می‌شود فردی دو هفته آموزش دیده و برای درمان اقدام می‌کند که آسیب متوجه مردم عزیز می‌شود.

جسد "قاضی منصوری" به خانواده‌اش تحویل داده شد

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.