وزارت علوم فعالیت مؤسسه هلدینگ آفتاب را غیرمجاز اعلام کرد

وزارت علوم فعالیت مؤسسه هلدینگ آفتاب را غیرمجاز اعلام کرد

به گزارش روز سه شنبه وزارت علوم، دفتر شورای گسترش آموزش عالی در نامه ای اعلام کرد:‌ با توجه به استعلام مرکز نظارت، ارزیایی و تضمین کیفیت آموزش عالی از دفتر گسترش آموزش عالی، مؤسسه هلدینگ آفتاب (به عنوان شخص حقوقی) فاقد مجوز فعالیت از سوی شورای گسترش آموزش عالی است.

در ادامه این نامه خطاب به مرکز نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی آمده است: هرگونه فعالیت آموزشی و صدور مدرک دانشگاهی از سوی آن موسسه در حوزه آموزش عالی، از نظر دفتر گسترش فاقد وجاهت قانونی است.

شورای گسترش آموزش عالی تاکنون مجوزی برای ایجاد نمایندگی دانشگاه‌های خارجی در کشور صادر نکرده است.

به گزارش ایرنا، شورای گسترش وزارت علوم در ۱۹ فروردین ماه امسال، مجوز ۲ موسسه آموزش عالی غیردولتی را لغو کرد.

همچنین ۲۴ خردادماه امسال، فعالیت موسسه غیرانتفاعی غیردولتی مدیریت راهبردی ایران نیز غیرقانونی اعلام شد.

به گزارش ایرنا، دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده "هلدینگ آفتاب" پنجم مرداد ماه در مشهد آغاز شد. رسیدگی به اتهامات متهمین این پرونده را قاضی سید هادی منصوری در شعبه ویژه رسیدگی به پرونده مفسدان و اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در مشهد بر عهده دارد.
این پرونده ۳۵ جلدی با بیش از پنج هزار و ۸۰۰ صفحه، ۱۵ متهم دارد و بر اساس کیفرخواست صادر شده از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، اخلال در نظام اقتصادی از طریق فرار مالیاتی، پول شویی، مشارکت در جعل مدارک تحصیلی دانشگاه‌های خارجی و موسسات آموزش عالی، جعل مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مهرتاییده مدارک این وزارتخانه و نشر اکاذیب رایانه‌ای، از اتهامات مطرح شده در این پرونده است.
پرونده "هلدینگ آفتاب" در حال حاضر بیش از ۸۰ شاکی دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.