وصول ۹۵۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی از ابتدای امسال

وصول ۹۵۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی از ابتدای امسال

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خداییان در همایش سراسری «بررسی عملکرد استان ها درخصوص اجرای مفاد اسناد رسمی» که با حضور معاونان و مدیران ستادی و استانی این سازمان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، رفع نیازهای مردم را نعمتی از سوی خداوند برای کارگزاران دانست و به بیان فضائل خدمت به خلق در کلام انبیا (ع) پرداخت.

خداییان با قدردانی از عملکرد قابل قبول واحدهای اجرای مفاد اسناد رسمی در ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر سراسر کشورافزود: عملکرد واحدهای اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال ۲۳۴ درصد رشد داشته است همچنین عملکرد پرونده های مختومه نیز نسبت به وارده ۱۴۴ درصد است و برای اولین بار شاهد رشد مثبت پرونده های مختومه نسبت به وارده هستیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به معاونان اسناد، املاک و اجرای ادارات ثبت متذکر شد که پرونده‌ها را به طور مرتب رصد و در صورت نیاز به آموزش، از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک پیگیری کنند.

بازبینی در پرونده‌ها و احصای پرونده‌های نیابتی موضوع دیگر مورد تاکید خداییان در این همایش بود. وی اظهارداشت: در اسرع وقت همه پرونده‌ها بازبینی شود و پرونده‌های نیابتی که قابل اجرا است، اجرا شود و در صورت عدم اجرا به منظور تعیین تکلیف به استان و شهرستان مربوطه بازگردانده شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اجرای تبصره ماده ۱۳۱ قانون ثبت اسناد را در دستور کار قرار دهید، خطاب به مدیران ادارات ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده را به اجرا بگذارید و اگر بانک‌ها پیگیر اجرا نیستند تذکر دهید و در صورت عدم اقدام، مراتب را به بازرسی استان و سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کنید.

معاون رئیس قوه قضاییه همچنین با تاکید بر اینکه پرونده‌ها باید الکترونیکی باشند، به اجرای ماده ۱۹ و ۲۰ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی و آیین نامه اجرایی اشاره کرد و افزود: اگر دستگاهی به استعلام‌ها پاسخ نمی‌دهد، طرح دعوی صورت گیرد؛ زیرا دستور واحد ثبتی لازم الاجرا است.

در پایان این همایش از عملکرد مدیران کل ثبت اسناد و املاک سه استان آذربایجان شرقی، البرز و زنجان و روسای ادارات ثبت اسناد و املاک بوشهر، کاشان، آق قلا، بادرود، اهر، شهرکرد، مراغه، تبریز و خورموج در حوزه اجرای مفاد اسناد رسمی قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.