وضعیت ابتلا به کرونا در خانواده‌های زندانیان پایش می‌شود

جبار باقری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چون تعداد قابل توجهی از زندانیان به مرخصی رفته اند بنابراین حضور و مراجعه خانواده‌ها به زندان‌ها محدودتر شده و مددکارانی که در سالن‌های ملاقات منتظر مراجعه خانواده های زندانیان هستند، اطلاعات کمتری دارند.

وی ادامه داد: براساس آمار مددکاران اجتماعی زندان‌ها و طبق استعلام‌ها، خوشبختانه آمار ابتلا در میان خانواده های زندانیان صفر است اما پایان این هفته آمار کلی به دست ما می رسد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز درباره اقدامات این انجمن در دوران کرونا اظهار داشت: در اسفند سال ۹۸ علاوه بر پرداختی‌های متداولی که در پایان هر ماه برای خانواده ها داشتیم، با توجه به شرایط خاص کرونایی به طور متوسط هر خانواده زندانی حدود یک میلیون تومان کارت خرید یا کمک نقدی دریافت کرد.

باقری ادامه داد: همچنین در این ایام، ۲۵۰۰ نفر خانواده زندانی از سوی انجمن حمایت زندانیان مرکز برای کمک به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی معرفی شدند و در سطح ملی نیز تعداد خانواده های معرفی شده بیش از ۳۵ هزار خانواده زندانی است.

وی افزود: توزیع ۴۰۰ سبد کالا به ارزش ۱۴۰ میلیون تومان و کمک به ۳۵۰ خانواده زندانی از دیگر اقدامات انجمن حمایت زندانیان مرکز است.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: کارت های هدیه ۱۱۰ هزار تومانی به میزان ۹۹ میلیون تومان هم از طریق سازمان زندان‌ها در اختیار انجمن قرار گرفته تا در میان خانواده های زندانیان توزیع شود. ۲۵۵ خانوار تحت پوشش نیز به ارزش ۶۵ میلیون تومان مستمری دریافت کردند.

باقری اظهار داشت: معمولا در ایام ماه مبارک رمضان همایش‌های گلریزان برای جلب کمک‌های مردمی برگزار می شد اما امسال با توجه به شرایط کنونی امکان برگزاری بسیاری از مراسم‌های خیریه وجود ندارد همچنین به دلیل اینکه بسیاری از خیران به کمک مردم در حوزه‌های بهداشت و درمان رفتند نگران هستیم که خیران از خانواده‌های زندانیان غافل شوند.

وی افزود: متولیان عمدتا سعی می کنند اقدامات و عملکرد خود را اعلام کنند اما واقعیت این است که اگر خیران نباشند ما نمی توانیم اقدام موثری انجام دهیم و در مقاطعی که بحرانی رخ می دهد اولویت‌ها دچار چالش می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهارداشت: خیران می توانند از طریق کد شماره # ۵۳۵۳* ۴*۷۳۳* به نام انجمن حمایت از زندانیان مرکز کمک های نقدی خود را واریز کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.