پزشکی قانونی نیازمند شایسته گزینی است

پزشکی قانونی نیازمند شایسته گزینی است

به گزارش ایرنا از سازمان پزشکی قانونی، عباس مسجدی روز چهارشنبه در جلسه ای که به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد گزینش و با حضور اعضای هسته گزینش این سازمان برگزار شد، افزود: توجه به سند گام دوم انقلاب از جمله الزاماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و هسته گزینش به واسطه نقش مهمی که در کنترل ورودی های سازمان دارد از جمله مجموعه های دخیل در اجرایی کردن این سند محسوب می شود.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سند گام دوم انقلاب تصریح کرد: در این سند تاکید شده که افرادی باید برای کار در سازمان ها و نهادها انتخاب شوند که کاملا به اصول پایبند بوده و چرا ماندن و چگونه ماندن برایشان مهم باشد.
مسجدی ادامه داد: مقام معظم رهبری در جای دیگری اشاره دارند که ما در انقلاب تجربه قبلی نداشتیم و با کمک گرفتن از معارف قرآن و اهل بیت توانستیم انقلاب را با تمام موانع، مشکلات، توطئه ها و دشمنی ها گام به گام به جلو ببریم و اهداف این نظام با همت نسل جوان، مومن، باانگیزه و عالم محقق خواهد شد.
رییس سازمان پزشکی قانونی اظهار داشت: این نکات نشان می دهد که انتخاب افراد شایسته بسیار مهم است و باید مبنا و معیار انتخاب افراد در گزینش نیز همین نکات باشد.
وی با اشاره به اهمیت کار گزینش در پزشکی قانونی افزود: پزشکی قانونی به عنوان بخشی از سیستم قضایی و جایی که سالانه حدود ۲.۵ میلیون مراجعه به آن صورت می گیرد باید به طور جدی بر این اصول در انتخاب افراد پایبند باشد.
مسجدی با ابراز خرسندی از حضور افرادی که در مجموعه گزینش سازمان مشغول خدمت هستند، خاطرنشان کرد: البته شناخته شدن پزشکی قانونی به عنوان یکی از سالم ترین دستگاه های کشور خود موید این مطلب است که انتخاب افراد و توجه به اصول مطرح شده، در گزینش آنان مورد توجه قرار گرفته است و این نشانگر عملکرد خوب مجموعه گزینش در سازمان است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.