پیگیری رفع موانع تولید از ماموریت‌های سازمان بازرسی کل کشور است

پیگیری رفع موانع تولید از ماموریت‌های سازمان بازرسی کل کشور است

به گزارش روز سه‌شنبه سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از گروه صنعتی مپنا و در جمع مدیران و کارکنان این مجموعه با تبریک آغاز دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و گرامیداشت هفته قوه قضاییه، افزود: یکی از موضوعات مهم قوه قضاییه در دوره جدید که به صورت ویژه از سوی سازمان بازرسی کل کشور دنبال می‌شود، موضوع حمایت از تولید ملی، سرمایه‌گذاری سالم و اقتصاد مقاومتی است. مقام معظم رهبری، مسئولان عالی کشور و مردم عزیزمان توقع و انتظار دارند که با توجه به ظرفیت فراوان به لحاظ نیروی انسانی توانمند و متخصص و دانش والایی که جوانان ما دارند و هم به لحاظ منابع طبیعی خدادادی که کشور ما دارد، تمام مشکلات رفع شود؛ البته این مساله مشروط بر این است که اراده جمعی و همگانی بین دستگاه‌ها، روحیه خودباوری، اعتماد به توانمندی‌های داخلی کشور و چشم پوشی از خارج از کشور بین مسئولان نهادینه شود.

درویشیان با اشاره به بی‌تعهدی اروپایی‌ها خاطرنشان کرد: در سال های اخیر کشورهای غربی خصوصا اروپایی‌ها با وجود تعهداتی که نسبت به کشور ما داشتند، از پشت خنجر زده و مسیر آمریکا را دنبال کردند. امروز برای همگان روشن شده است که نمی‌شود به غربی‌ها و اروپایی ها اعتماد کرد و باید روی پای خودمان بایستیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود، توجه و حمایت از حوزه تکنولوژی و صنایع مادر و اصلی است و اگر در این زمینه طبق راه و هدف تعیین شده پیش برویم، قطعا اقتدار و قدرت منطقه‌ای، بین‌المللی و سیاسی کشور افزایش می یابد و دیگر دشمن نسبت به ما چشم طمع نخواهد داشت.

وی اظهارداشت: امیدواریم خداوند به همه خدمتگزاران و جهادگران عرصه صنعت و تکنولوژی و مجموعه عظیم و اثرگذار مپنا کمک و یاری کند تا بتوانند خدمات بیشتری به کشور و نظام اسلامی عرضه کنند.

عضو شورای عالی قضایی با حائز اهمیت دانستن فعالیت گروه مپنا، گفت: اینکه امروز این مجموعه برای بازدید انتخاب شده، نشان از اهمیت موضوع برای قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور است. هدف اصلی ما از این بازدید در کنار آشنایی با توانمندی‌ها و تلاش‌های عزیزان مجموعه مپنا، مواجهه با مشکلات و موانعی است که سازمان می‌تواند از طریق دستگاه‌های اجرایی به رفع آن‌ها کمک کند زیرا وظیفه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی بر عهده سازمان بازرسی است و امروز یکی از اولویت‌های سازمان پیگیری رفع موانع تولید و جهش تولید در سال جاری است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مدیران مپنا خواست مستندات خود برای پیگیری رفع موانعی که این گروه صنعتی با آن مواجه هستند، برای سازمان بازرسی ارسال کنند تا در دستور کار قرار گیرد.

درویشیان در جمع کارگران نیز به پرسش های تعدادی از آنان پاسخ گفت.
براساس این گزارش، جلوگیری از واردات بی رویه و تامین نیاز کشور با توان داخلی و بالطبع رونق کسب و کار و نیز بهبود وضعیت معیشت کارگران، از خواسته های کارکنان مپنا بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مسئولان مپنا خواست با توجه به آمار اعلام شده از سوی دولت مبنی بر سطح خط فقر، نسبت به ارتقاء معیشت آن ها اقدام کنند و موانع تحقق این مساله را با بازرسان سازمان بازرسی در میان بگذارند.

۲۲ هزار متخصص در مپنا کار می کنند
پیش از سخنان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، عباس علی آبادی مدیرعامل گروه مپنا ضمن تشریح دستاوردهای این گروه صنعتی، گفت: از مهمترین دستاوردهای صنعتی جمهوری اسلامی مجموعه مپنا است که مقام معظم رهبری عنایت داشته و نزدیک به ۴ ساعت از این مجموعه بازدید داشتند و رهنمودهای ایشان مرحله جدیدی از کار و فعالیت ما را رقم زده است. همچنین حدود ۵۰ نفر از مقامات و وزرای کشورهای مختلف دنیا در سفر به ایران از این مجموعه بازدید کرده که بدون استثنا از اقدامات و فعالیت‌های ما ابراز تعجب کردند.

مدیرعامل گروه مپنا به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: باید بین نهادهای آموزشی و صنعتی ارتباط و انسجام با دوام ایجاد کرد که در مپنا این کار انجام شده است و ریشه مپنا در تمام نهادهای علمی وجود دارد. اکنون ۲۲ هزار متخصص در مپنا کار می کنند که جمعیت بزرگی از نخبگان کشور است و اثری خلق کردند که آرمان جمهوری اسلامی ایران بوده است.

علی آبادی درباره زمینه کاری گروه مپنا هم گفت: شعار ما در گروه مپنا ابتدا این بود که هر چیزی را که گلوگاه است، باید بسازیم. ولی در مرحله بعد گفتیم هر چه را اقتصادی هست، باید بسازیم و الان می‌گوییم باید دنبال هر آنچه که در کشور شغل ایجاد می‌کند برویم، ولو آنکه اقتصادی نباشد؛ چون امروز مشکل کشور اشتغال است. در همین زمینه تا امروز بیش از ۲۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده‌ایم.

به گزارش ایرنا، در سومین روز از این هفته، هفت تن از مسئولان عالی قضایی به صف اول میدان تولید رفته اند تا حمایت دستگاه قضایی از تولید، تولیدگر و کارگر بار دیگر مورد تاکید قرار گیرد.
بازدیدهای انجام شده به شرح ذیل است:
حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور از شرکت واگن سازی تهران بازدید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رییس سازمان بازرسی کل کشور از شرکت مپنا بازدید کرد.
ذبیح اله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری از شهرک صنعتی عباس آباد بازدید کرد.
محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از شهرک صنعتی پرند بازدید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه از کارخانجات داروپخش بازدید کرد.
محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری تهران از شهرک صنعتی نصیرآباد بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.