چرا روز جمعه از ورود کوهنوردان به ارتفاعات تهران جلوگیری نشد؟

چرا روز جمعه از ورود کوهنوردان به ارتفاعات تهران جلوگیری نشد؟

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در حادثه روی داده در ارتفاعات تهران، پلیس هیچ کم‌کاری نکرد و در کنار سایر نیروهای امدادی از همان لحظات نخست کار خود را انجام اداد، گفت: جلوگیری از ورود کوهنوردان به ارتفاعات تهران جزو وظایف پلیس نبود.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه اجرای چهلمین مرحله از طرح رعد در پلیس پیشگیری تهران بزرگ، اظهار کرد: بیش از سه و سال نیم از اجرای نخستین مرحله از طرح رعد توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ می‌گذرد، طرحهای پلیس با قدرت و جدیت دنبال می‌شود و امروز شاهد اجرای چهلمین مرحله از طرح رعد بودیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: در طرح مذکور که از ابتدای هفته جاری آغاز شد، با اجرای ۳۱۲ حکم قضائی، موفق به بازداشت ۶۷۰ متهم شدیم، این متهمان در موارد مجرمانه همچون سرقت، زورگیری، کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی نقش داشتند.

وی تصریح کرد: در این مرحله از طرح رعد ۳۴ باند متلاشی شدند و سه هزار و ۱۲۷ از اموال سرقتی مردم کشف شد به عنوان نمونه ۱۳۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت از جمله کشفیات در طرح مذکور بود و متهمان نیز در مجموع به ۸۰۲ فقره سرقت اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به ارزش ۱۴ میلیارد تومانی اموال مسروقه مکشوفه در مرحله ۴۰ طرح رعد، خاطرنشان کرد: در طرح مذکور هفت قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۹۸ عدد مهمات جنگی و ۱۰۱ قبضه سلاح سرد کشف شد؛ سلاحهای سرد مکشوفه بیشتر در خفت‌گیری و زورگیری استفاده می‌شده است.

رحیمی با اشاره به کشف حدود ۱۰۰ کیلوگرم موادمخدر در مرحله ۴۰ طرح رعد، گفت: در این طرح بالغ بر ۳۲۱ هزار قلم کالای قاچاق نیز کشف شد، ۲۸ نفر در رابطه با قاچاق کالا بادزاشت شده و ارزش اموال قاچاق مکشوفه نیز حدود ۱۳ میلیارد تومان است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس در حادثه روی داده برای تعدادی از کوهنوردان در ارتفاعات شمال تهران نیز بیان کرد: در تهران هفت پایگاه پلیس کوهستان وجود دارد که عوامل و نیروهای آن بیشتر در محدوده‌های پارکها و مناطق کوهستانی فعالیت دارند، در حادثه روی داده نیز پلیس هیچ کم‌کاری نداشت و از همان لحظات نخست وقوع حادثه، در کنار سایر نیروهای امدادی مانند هلال‌احمر و اورژانس اقدامات خود را انجام دادند.

وی عنوان کرد: البته باید متذکر شد که ما شاهد توصیه‌های سازمان هواشناسی و مسئولان مربوطه مبنی بر عدم کوهنوردی با توجه به شرایط جوی بودیم اما متأسفانه برخی به این توصیه‌ها بی‌توجه بودند و ما به خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه تسلیت می‌گوییم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: طبیعتاً باید به توصیه‌های بخشهای مختلف توجه داشته باشیم به طور مثال اکنون مردم در بحث کرونا، پروتکلها را نسبت به گذشته به مراتب بهتر رعایت می‌کنند، پلیس در حادثه روی داده برای کوهنوردان با تمام توان کنار دیگر عزیزان و عوامل امدادی بود و اقدامات مربوط به پلیس انجام شد.

رحیمی در پاسخ به این سؤال که آیا نباید برای ورود کوهنوردان به ارتفاعات شمال تهران جلوگیری به عمل می‌آمد، گفت: این کار جزو وظایف پلیس نبود و دوستان مربوطه در همان بخشها (ارتفاعات تهران) باید این کار را انجام می‌دادند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

اسامی ۱۲ کوهنورد جان‌باخته در ارتفاعات تهران/ ۲ پسرعمو میان فوتی‌ها + تصاویرجزئیات مرگ ۸ نفر در ارتفاعات تهران/ تلاش برای یافتن ۵ مفقودی

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.